Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Wiele się dzieje w Szczawnie–Zdroju w okresie ferii zimowych

Środa, 17 stycznia 2018, 6:49
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Wiele się dzieje w Szczawnie–Zdroju w okresie ferii zimowych
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Zachęcamy do zapoznania się tym, co dzieje się w gminie uzdrowiskowej Szczawno–Zdrój w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Trwają ferie z "Magicznym drzewem". Lubiana nie tylko przez dzieci seria książek Andrzeja Maleszki przyciągnęła jej wiernych fanów. Poza czytaniem fragmentów i quizem wiedzy, dzieciaki przygotowały magiczne przedmioty, które zawisły na bibliotecznym drzewku.

15 stycznia to dla szczawieńskich dzieci naprawdę świetny dzień. Rozpoczęły się ferie. Z książką, na sportowo czy w typowo zimowym klimacie - każde dziecko znalazło coś dla siebie.

Na poniższych zdjęciach czas spędzony na kucykach i przy ognisku. Inicjatorką spotkania była Danuta Wild, przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Środki na jego organizację pochodzą z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Szczawnie-Zdroju na 2018 r.

Modelarstwo lotnicze, konstrukcje latawców, filmy o tematyce lotniczej, techniki w zakresie zdalnego sterowania modeli latających czy nauka wirtualnego latania z wykorzystaniem symulatora lotów - tak prezentuje się program ferii w Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa w Miniaturze prowadzone przez Jerzego Siatkowskiego. Ze szczawieńskimi pasjonatami lotnictwa spotkał się Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju. Zajęcia odbywają się w siedzibie pracowni dydaktycznej muzeum (ul. T. Kościuszki 19 / I piętro) w dniach wtorek-czwartek od godz. 11:00 do 14:00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group