Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4775
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wiele wiedzą o regionie

Poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 10:33
Aktualizacja: 12:56
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wiele wiedzą o regionie
Fot. organizatorzy
XX jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim za nami.

2 kwietnia Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju był organizatorem XX jubileuszowego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim. Pomysłodawcą, autorem pytań konkursowych i odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest od samego początku nauczyciel "Ceramika", a zarazem przewodnik turystyczny Artur Ciempa. Podczas konkursu Dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Szczawnie- Zdroju, a zarazem Prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna- Zdroju - Iwona Czech - zaprezentowała zebranym historię szczawieńskich źródeł. W obradach jury brali udział: Beata Olesińska- Hajdasz, geograf i krajoznawca, Sandra Ciempa, laureatka konkursów krasomówczych i olimpiad krajoznawczych oraz Artur Ciempa. W imprezie wzięło udział 16 uczniów, reprezentujących 6 szkół z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Vanessa Woźna przed Michałem Dejewskim i Bartoszem Kucharenko. W kategorii szkół średnich na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Janiszewski przed Janem Wiernickim i Jakubem Lesiukiem. Jury w popisie krasomówczym wyróżniło Macieja Janiszewskiego i Michała Dejewskiego, zaś za najlepiej napisany test przyznała nagrody Janomi Wiernickiemu i Vanessie Woźnej.

Sponsorzy imprezy: Powiat Wałbrzyski, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój, Gmina Miasto Boguszów-Gorce, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Biuro Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu, Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział w Wałbrzychu, Schronisko Górski "Orzeł" w Górach Sowich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group