Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka Parada Górnicza

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 4 grudnia 2017, 16:35
Aktualizacja: Wtorek, 5 grudnia 2017, 10:12
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
4 grudnia przypada Dzień Górnika, czyli Barbórka – dzień św. Barbary, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy. Z tej okazji w Wałbrzychu odbyła się dzisiaj Wieka Parada Górnicza.

Paradę poprzedziła uroczysta Msza Święta, która odbyła się w Kościele pw. św. Aniołów Stróżów. Po mszy ulicami naszego miasta przeszła Wielka Parada Górnicza, zakończona pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego, gdzie przypomniana została kilkusetletnia historia wydobycia węgla w naszym regionie a pamięć górników uhonorowana kwiatami.

W uroczystości udział wzięli między innymi przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich i samorządowych, władz miasta, przedstawiciele kościoła, związków i organizacji górniczych - w tym również górnicy z Czech i Niemiec, przedstawiciele miejskich spółek i instytucji, szkół i uczelni, zakładów pracy i liczna grupa Wałbrzyszan, dla których górnicza historia naszego miasta jest ważna.

Parada odbyła się w ramach obfitującego w wiele imprez i wydarzeń Festiwalu Tradycji Górniczych "Barbórka 2017". Na dziś zaplanowano również tradycyjną "Karczmę piwną" i "Wieczór Górniczy". Obie imprezy odbędą się na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group