Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4672
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wielki finał akcji „Bądź dla Siebie Najważniejsza”

Sobota, 28 października 2017, 12:36
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Wielki finał akcji „Bądź dla Siebie Najważniejsza”
Fot. Piotr Skomorokiewicz
„Bądź dla Siebie Najważniejsza”, to już dziewiąta edycja akcji, której celem jest przypomnienie wszystkim Paniom o konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz podniesienie świadomości dotyczącej raka piersi.

W tym roku spotkanie odbyło się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, a gościem specjalnym był Łukasz Zagrobelny, piosenkarz i ambasador akcji „Różowa wstążka”. Zebranych gości przywitał Roman Szełemej, Prezydenta Miasta Wałbrzycha i dr Paweł Pyka, ordynator oddziału chirurgii onkologicznej w szpitalu im. dra. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Po krótkim powitaniu odbyły się prelekcje. Pierwszą z nich, dotyczącą profilaktyki i samobadania piersi wygłosiła pielęgniarka szpitala im. dra. Sokołowskiego Agnieszka Biel.
- Samobadanie jest najskuteczniejszą metodą na wykrycie nowotworu piersi. Ważna jest regularność tego badania. Jak najszybsze wykrycie zmian daje ogromne szanse na całkowite wyleczenie – usłyszeli uczestnicy spotkania.

Jako kolejny głos zabrał dr Paweł Pyka, który mówił o epidemiologii raka piersi oraz pokazał jak przygotowany jest wałbrzyski szpital do leczenie kobiet z rakiem piersi.
- W 2009 roku powstały dwa nowe oddziały i teraz jest to pełne centrum onkologiczne. Od tego czasu bardzo poprawiło się leczenie nowotworów w naszej placówce. Dysponujemy również bardzo nowoczesnym sprzętem, m.in. posiadamy, jako jedyny szpital w województwie przyrząd do radioterapii śródoperacyjnej, a już niedługo będziemy mieli jeden z najlepszych mammografów na świecie. W kraju na ten moment są cztery takie urządzenia. Pozwoli nam to na jeszcze lepsze i bardziej komfortowe dla pacjentek badania. W Polsce, szpital im. dra. Sokołowskiego w Wałbrzychu jest drugim najlepszym szpitalem w walce z rakiem piersi – powiedział dr Pyka.

Podczas spotkania można było również skorzystać z konsultacji lekarskich i specjalnie przygotowanych warsztatów. Po prelekcjach odbył się koncert Łukasza Zagrobelnego. Był to koncert akustyczny.

Tegorocznymi organizatorami akcji „Bądź dla Siebie Najważniejsza” były, Alina Szełemej Radna Rady Miasta Wałbrzycha i Anna Żabska Dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Honorowy patronat nad akcją objęli Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Poseł na Sejm RP oraz Roman Szełemej, Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group