Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2451
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielowymiarowy Chill w Zagórzu Śląskim

Środa, 1 maja 2013, 6:28
Autor: Michalina
Region: Wielowymiarowy Chill w Zagórzu Śląskim
Fot. użyczone
Dziisiaj zaczyna się majówka a z nią cała moc imprez w Wałbrzychu i okolicach. Jedną z najciekawszych atrakcji jest Wielowymiarowy Chill, który trwać będzie od 1 do 5 maja w Zagórzu Śląskim, nad Jeziorem Bystrzyckim, pod Zamkiem Grodno.

Program weekendu zawiera koncerty, rodzinne rozrywki, warsztaty artystyczne, grill i inne stanowiska gastronomiczne, seanse relaksacyjne i wiele innych rzeczy, na które mamy ochotę podczas majowego odpoczynku.

Cała impreza zlokalizowana jest na aktualnie remontowanym obiekcie „Wodniak” nad Jeziorem Bystrzyckim. Powstaje tam ośrodek- między innymi domki letniskowe, restauracja pod egidą właścicieli Hotelu „Maria”, a tego typu wydarzenie, łączące zarówno muzykę, jak i zajęcia kreatywne, relaksacyjne, to pierwsza impreza w tym miejscu, a nawet w całym regionie.

Muzyczną ucztę w Zagórzu zapewnią artyści, którzy odwiedzą miasto w tym czasie, wśród nich: Sundial Aeon, Peter Kirn, Dot-Dot, Odaibe, Opium Substitute i kilkunastu innych reprezentantów muzyki relaksacyjnej, od ambientu po psychill.

Artystyczną część imprezy zajmą pokazy kuglarskie, wystawa obrazów oraz zdjęć z regionu, rzeźba w glinie, rzeźba z odpadków, marmurkowanie, odlewy z cyny w formach wyrytych w ziemi, śpiew intuicyjny.
Nie zabraknie również, znanych już wałbrzyszanom, kąpieli w dźwiękach gongów i mis tybetańskich i innych aktywności związanych z jogą i sposobem życia, jaki ona propaguje w wykonaniu instruktorów z Orientalnych Klimatów. Zaprezentowana zostanie także starochińska metoda ćwiczeń ruchowych połączonych z pracą z oddechem oraz masażem energetyzującym, czyli tak zwane Qi Gong.

A ci, dla których majówka oznacza też grilla, piwo i inne przysmaki, bez problemu odnajdą w Zagórzu coś dla siebie. Jedzenie na terenie ośrodka serwować będzie Hotel i Restauracja „Maria”.
Ciekawie rozwiązana została także kwestia noclegów. Oczywiście, każdy chętny będzie mógł spędzić noc w Hotelu „Maria” lub w jednym z miejsc z Zagórzu Śląskim, ale, w przypadku sprzyjającej pogody, można będzie też rozbić namiot w specjalnie przystosowanej, zadaszonej strefie. Majowa noc nad jeziorem niewątpliwie nada weekendowi dodatkowego uroku.

-Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na swoją wielowymiarową koncepcję i nowatorskość- mówi Maciej Podgórski, organizator Wielowymiarowego Chill’u w Zagórzu Śląskim- Majówka jest przeznaczona dla całych rodzin, proponujemy również atrakcje dla najmłodszych.

Koszt biletów wstępu na majówkę jest następujący: 1 maja- 10zł, 2 maja- 10zł, 3 maja- 20 zł, 4 maja- 40 zł, 5 maja- 20 zł, natomiast karnet umożliwiający uczestnictwo w atrakcjach każdego dnia kosztuje 70 zł, a po 27 kwietnia 100zł. Szczegółowy harmonogram dostępny jest pod adresem http://majowkazagorze.wordpress.com .

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group