Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5111
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wirtuoz gitary w PWSZ

Czwartek, 13 lipca 2017, 6:34
Aktualizacja: 9:59
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wirtuoz gitary w PWSZ
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Auditorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbył się koncert w którym wystąpił Aniello Desiderio – włoski wirtuoz gitary.

Pochodzący z Neapolu Aniello Desiderio - legendarny wirtuoz gitary karierę międzynarodową rozpoczął podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w greckim mieście Wolos w 1989 roku. Od tego czasu zdobył wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach gitarowych. Koncertował w Europie, Azji i obu Amerykach. Jest wykładowcą akademickim a swoją ogromną wiedzą dzieli się również podczas warsztatów i festiwali.

Wczorajszy koncert został zorganizowany w ramach XI Letnich Warsztatów Gitarowych w Jedlinie-Zdroju. Podczas warsztatów młodzi gitarzyści uczą się od znanych mistrzów wszystkiego, co dotyczy gry na gitarze a także biorą udział w organizowanych koncertach. Jeden z takich koncertów odbędzie się już dzisiaj w Auditorium Novum PWSZ. Wystąpią w nim soliści, zespoły kameralne i orkiestra gitarowa. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group