Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2210
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Witold ożyje

Czwartek, 28 października 2010, 12:16
Aktualizacja: 12:17
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Witold ożyje
Szyb "Witold" będzie sporą atrakcją turystyczną Boguszowa–Gorc
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Waldemar Kujawa, burmistrz Boguszowa–Gorc, podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego o dofinansowanie projektu pod tytułem „Adaptacja budynku nadszybia z wieżą wyciągową na Centrum Kulturalno – Kongresowe „WITOLD” przy ul. Traugutta w Boguszowie – Gorcach”.

Projekt zostanie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Całkowita wartość projektu to około 3 500 000 zł, w tym kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 2 402 729,41 zł. Projekt stanowi realizację założeń Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Boguszów-Gorce i jest jednym z przedsięwzięć inwestycyjnych znajdujących się na liście zadań w ramach obszaru 1 Gorce.

Szyb „WITOLD” znajduje się przy ul. Traugutta, na terenie zlikwidowanej kopalni węgla kamiennego. Jest zabytkowym obiektem górnictwa wpisanym do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków, którego walory historyczne zostaną zabezpieczone i wyeksponowane.

Projekt polega na adaptacji budynku nadszybia z wieżą wyciągową i budynku maszyny wyciągowej wraz z otoczeniem. W wyniku realizacji powstanie unikatowe, profesjonalne zaplecze dla realizacji usług kulturowych, wystawienniczych i konferencyjno-szkoleniowych. Projekt przyczyni się do przywrócenia funkcjonalności i porządku na zdegradowanych terenach poprzemysłowych, jakim jest zamknięta kopalnia.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group