Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wizyta premiera Morawieckiego

Piątek, 29 września 2023, 16:19
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Wizyta premiera Morawieckiego
Fot. organizatorzy
Dziś premier Mateusz Morawiecki odwiedził Ziemię Strzegomską, Świdnicką, Wałbrzyska i uczestniczył w otwarciu odcinka drogi S3.

W Strzegomiu Prezes Rady Ministrów przybył na teren osiedla na ul. Kochanowskiego, mówiąc m.in. o głównych założeniach programu „Przyjazne osiedle”. Podkreślił, że będzie dążył do tego, by mieszkańcy takich miejsc mieli jak najlepszy standard życia i mieszkania. Przekazał zebranym, że program obejmuje rewitalizację tysięcy bloków, nową termoizolację, nowoczesne windy, nowe parki i miejsca odpoczynku dla rodzin. W gronie osób towarzyszących byli również dolnośląscy parlamentarzyści i samorządowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością.

W Świdnicy w Zakładach DIORA premier rozmawiał z załogą o rozwoju fabryki w taki sposób, aby przywrócić zakładom ich dawną świetność dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu. W Wałbrzychu Premier spotkał się z załogą Koksowni VICTORIA, gdzie zapoznał się z procesem produkcyjnym oraz zapowiedział dalsze inwestycje w Koksownię i cały region wałbrzyski.

Dziś (piątek, 29 września) została oficjalnie otwarta droga S3 w powiecie kamiennogórskim. Kierowcy mogą już korzystać z odcinka drogi ekspresowej od Kamiennej Góry do Lubawki. W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Elżbieta Witek, minister Andrzej Adamczyk, wiceminister Marzena Machałek, samorządowcy i zaproszeni goście.

Inwestycję zrealizowało konsorcjum firm Mosty Łódź (lider) i ONDE. Wartość umowy tego odcinka drogi wynosiła blisko 900 mln zł. W ramach zadania powstały trzy węzły drogowe: Kamienna Góra Północ (na którym dokonano uroczystego otwarcia), Kamienna Góra Południe oraz Lubawka. Poza przebudową istniejącego układu drogowego, sieci i infrastruktury towarzyszącej, wykonano 16 obiektów inżynierskich w ciągu i nad drogą S3 oraz 13 przepustów dla celów ekologicznych (przejścia dla małych zwierząt i płazów).

Całą trasą pomiędzy Bolkowem a Lubawką pojedziemy w połowie 2024 roku, po zakończeniu prac na odcinku Bolków - Kamienna Góra. W ciągu tego odcinak trasy powstają dwa dwunawowe tunele drogowe: TS-26 o długości ok. 2300 m (pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice) oraz TS-32, o długości ok. 320 m (niedaleko miejscowości Gostków). Wykonawcą tych robót jest konsorcjum firm PORR (lider) i PORR Bau. Wartość umowy wynosi ponad 1,5 mld zł.

Umowna wartość całej drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki to blisko 2,5 mld zł. Inwestycja ujęta jest w umowie o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: Relacje Regionalne

Twoja reakcja na artykuł?

57
50%
Cieszy
7
6%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
23
20%
Złości
27
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (91)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group