Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wizyta w muzeum i szkolne akcje

Środa, 4 listopada 2009, 8:15
Aktualizacja: 8:17
Autor: pw
REGION: Wizyta w muzeum i szkolne akcje
Fot. PW
W minionym tygodniu przedszkolaki z Boguszowa–Gorc uczestniczyły w zajęciach plastycznych, które odbyły się w wałbrzyskim muzeum. W mieście rozpoczęły się również dwie inne akcje, mające na celu usunięcie wad postawy u dzieci oraz dzieci do funkcjonowania w gronie rówieśników.

Sześciolatki z Przedszkola Publicznego nr 3 w Boguszowie-Gorcach wzięły udział w zajęciach plastycznych pt. „Muzealny teatrzyk malowania”, które poprowadziła Wiesława Kamińska. Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Boguszowa-Gorc odbyło się w wałbrzyskim muzeum. Dzieci miały okazję zwiedzić nie tylko samo muzeum, ale również ogród muzealny.

W tym samym przedszkolu od 3 października ruszyła akcja pod hasłem „Razem w przedszkolu”. Akcja jest przeznaczona dla pięciolatków. Do końca roku szkolnego 2009/2010, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, odbywać się będą w tej placówce oświatowej zajęcia przeznaczone dla pięciolatków. Głównym celem akcji jest zmniejszenie napięcia emocjonalnego dziecka oraz przygotowanie maluchów do funkcjonowania w gronie rówieśników.

Akcję pod hasłem „Odciążamy tornistry” rozpoczęła tymczasem Szkoła Podstawowa nr 1 w Boguszowie-Gorcach. Nauczyciele oraz rada rodziców zadecydowali o przeprowadzeniu takiej akcji, bowiem liczba dzieci, które mają wady postawy wzrasta z roku na rok.

Jak oceniają specjaliści, jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest dźwiganie zbyt ciężkich tornistrów przez uczniów. Akcja ma na celu zachęcanie dzieci do uczestnictwa w zajęciach korekcyjnych i sportowych. Nauczyciele i rodzice mają również zadbać, by dzieci nie przynosiły do szkoły przeciążonych tornistrów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group