Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2653
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wkrótce otwarcie Centrum Ceramiki Unikatowej

Poniedziałek, 2 lutego 2015, 15:49
Aktualizacja: Wtorek, 3 lutego 2015, 7:32
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wkrótce otwarcie Centrum Ceramiki Unikatowej
Fot. Robert Bajek
13 lutego br. o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Ceramiki Unikatowej, które mieści się na terenie "Starej Kopalni". W tym dniu oprócz otwarcia wystawy Ceramiki Unikatowej zaplanowano również pokazy garncarstwa i warsztaty.

O atrakcjach związanych z otwarciem Centrum Ceramiki Unikatowej i planowanych działaniach opowiadała dzisiaj podczas konferencji prasowej Anna Żabska - Dyrektor Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia":

-13 lutego to jest moment, w którym chcemy zaprezentować przede wszystkim część wystawową. Część warsztatową uruchomiliśmy już w czasie ferii zimowych - ponad setka dzieci wzięła w tym udział. Od 13 lutego część warsztatowa będzie dostępna dla wszystkich a 14 lutego w święto zakochanych Stara Kopalnia zachęca wszystkich, by zakochali się w Starej Kopalni. Zapraszamy tych, którzy mają drugą połówkę a także tych, którzy poszukują drugiej połówki, bo przygotowujemy bardzo dużo atrakcji.

O wystawie, która zostanie otwarta 13 lutego i o atrakcjach przygotowanych na dzień następny mówił natomiast Jacek Radomski:

-Jest kilka metod pracy z ceramiką. Na 14 lutego przygotowaliśmy modelowanie masy plastycznej w serduszka. Będzie też odlewanie z form takich elementów jak słonik na szczęście i wiele innych rzeczy. Będzie też rzeźbienie w glinie. Natomiast jeżeli chodzi o wystawę, to od 36 lat odbywał się w Wałbrzychu plener "Porcelana inaczej". Będziemy pokazywać prace z tego pleneru, z całego okresu trwania "Porcelany inaczej". To są wszystko prace artystyczne najwyższej klasy ceramików-artystów z Polski i ze świata. Najbardziej cenne są prace ceramiczne z Japonii i Korei. Wszystko będzie można u nas zobaczyć - od prostych form obrotowych ze specjalnym szkliwem po formy artystyczne, przestrzenne także ze szkliwem redukcyjnym i unikatowym.

Po zakończeniu briefingu przedstawiciele mediów mogli wziąć udział w warsztatach ceramiczno-garncarskich.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group