Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4158
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Wójt oskarżony

Czwartek, 11 lipca 2019, 14:21
Aktualizacja: Sobota, 13 lipca 2019, 9:48
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Wójt oskarżony
Fot. red
Prokurator Okręgowy w Świdnicy wniósł do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi L. – Wójtowi Gminy Stare Bogaczowice i jego zastępcy – Bogdanowi S.

Mirosławowi L. w akcie oskarżenia zarzucono popełnienie sześciu czynów, w tym czterech o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w łącznej kwocie 8.200 złotych.

Wręczającym korzyści majątkowe był jeden z przedsiębiorców budowlanych, którego firma wykonywała prace budowlane na rzecz Gminy Stare Bogaczowice. Dwa kolejne zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w związku z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach, poprzez wskazanie w nich wykonania, faktycznie niewykonanych robót budowlanych na rzecz Gminy Stare Bogaczowice oraz podżegania innej osoby do poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Bogdanowi S. – Zastępcy Wójta zarzuca się popełnienie trzech czynów, dwóch polegających na przyjęciu wspólnie i w porozumieniu z wójtem korzyści majątkowej w łącznej kwocie 1200 złotych, a jednego polegającego na poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji.

Aktem oskarżenia w tej samej sprawie objęta jest także Małgorzata S. – Kierownik Jednego z Referatów w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice, która działając wspólnie i w porozumieniu z wójtem i jego zastępcą miała poświadczyć nieprawdę w dokumentacji dotyczącej wykonania robót budowlanych.

Mirosław L., Bogdan S. i Małgorzata S. nie przyznali się w toku śledztwa do popełnienia żadnego z zarzucanych im czynów.

Mirosławowi L. i Bogdanowi S. za najcięższy z zarzucanych im czynów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Małgorzacie S. za zarzucany jej czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

9
38%
Cieszy
2
8%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
13%
Smuci
2
8%
Złości
7
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group