Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Wójt Walimia z zarzutem przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy w dokumentach i niegospodarności

Piątek, 5 kwietnia 2019, 13:00
Aktualizacja: Niedziela, 7 kwietnia 2019, 7:29
Autor: red
REGION, Walim: Wójt Walimia z zarzutem przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy w dokumentach i niegospodarności
Fot. red
3 kwietnia 2019 roku w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy ogłoszono Wójtowi Gminy Walim – Adamowi H. postanowienie o przedstawieniu zarzutów.

Adam H. jest podejrzany o to, że w okresie od grudnia 2015 roku do stycznia 2016 roku w związku z realizacją przez Gminę Walim inwestycji polegającej na budowie infrastruktury bezprzewodowego internetu przekroczył swoje uprawnienia wybierając wykonawcę bez przeprowadzenia procedury przetargowej, następnie poświadczał nieprawdę w dokumentacji dotyczącej odbioru prac wskazując niezgodnie z rzeczywistością, iż całość prac została wykonana. Na podstawie potwierdzających nieprawdę dokumentów Wójt próbował rozliczyć otrzymaną na tę inwestycję dotację ze środków unijnych w wysokości ponad 3,5 mln złotych. Po przeprowadzonej kontroli przez dysponenta środków i ujawnieniu nieprawdziwości, Gmina Walim została zobowiązana do zwrotu otrzymanej dotacji.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Adam H. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego zastosowano wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50.000 złotych.

Adamowi H. za zarzucany czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oprócz Adama H. zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentacji, w przedmiotowej sprawie, usłyszało dwóch innych uczestników procesu inwestycyjnego.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

26
39%
Cieszy
2
3%
Hahaha
1
2%
Nudzi
9
14%
Smuci
6
9%
Złości
22
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group