Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2456
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Wójt z absolutorium, mieszkańcy z podziękowaniami

Środa, 4 czerwca 2014, 9:30
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:42
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Wójt z absolutorium, mieszkańcy z podziękowaniami
Fot. PAW
Zgodnie z ustawą o finansach publicznych do końca czerwca Rada Gminy rozpatruje i zatwierdza sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok ubiegły.

W związku z tym 29 maja w Czarnym Borze odbyła się sesja absolutoryjna, podczas której radni opowiedzieli się za przyjęciem realizacji budżetu za 2013 rok.
- Z roku na rok coraz większe środki przeznaczamy na inwestycje. W 2014 roku będzie to kwota ok. 9,5 mln zł. Prawie każda inwestycja realizowana na terenie gminy dofinansowana jest ze środków zewnętrznych – mówi Adam Górecki, wójt gminy. - Dziękuję radnym gminy za udzielone wsparcie.

Podczas sesji, wójt wręczył podziękowania za obywatelską postawę, którą wykazali się dwaj mieszkańcy gminy Czarny Bór. Statuetki i kwiaty trafiły do Władysława Koguta z Witkowa oraz Eugeniusza Szmita z Czarnego Boru. Pan Kogut zauważył i zgłosił wyciek wody z rurociągu w Witkowie, który był trudny do wykrycia, a Pan Szmit zabezpieczył uszkodzoną studzienkę kanalizacyjną, która stwarzała zagrożenie powstania wypadku drogowego na ul. XXX-lecia PRL.
- Postawa, w której mieszkaniec dba o dobro wspólne i interes społeczny zasługuje na wyróżnienie. Warto propagować i promować takie zachowania -podkreślał Adam Górecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group