Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wołał o pomoc

Wtorek, 23 lipca 2019, 8:47
Aktualizacja: Środa, 24 lipca 2019, 13:16
Autor: red
Wałbrzych: Wołał o pomoc
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj około godziny 22:00 w jednym z mieszkań przy ul. Zagórzańskiej w Wałbrzychu doszło do pożaru. Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia, narażając własne zdrowie wynieśli z płonącego mieszkania 64–letniego mężczyznę, a następnie udzielili mu pierwszej pomocy. Wałbrzyszanin został ostatecznie zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po przybyciu na miejsce zauważyli wydobywające się z jednego z mieszkań kłęby dymu. Obawiając się o zdrowie i życie ludzkie podjęli działania ratownicze i weszli do niego. W tym momencie objęte płomieniami były już meble oraz wersalka w pokoju. W kuchni na podłodze natomiast leżał mężczyzna wołający o pomoc, który ze względu na potrucie tlenkiem węgla nie był w stanie wstać o własnych siłach. Wałbrzyscy funkcjonariusze przystąpili do ratowania mężczyzny. Kiedy wynieśli go na zewnątrz i udzielali mu pierwszej pomocy, strażacy prowadzili już akcję gaśniczą. Inni zaalarmowani o zdarzeniu lokatorzy na szczęście wcześniej sami opuścili miejsce zagrożone pożarem.

Ostatecznie 64-letni mężczyzna w stanie niezagrażającym życiu trafił do szpitala przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w celu ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group