Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 1995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WOŚP w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 13 stycznia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:40
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Fantastyczny wynik zbiórki podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świebodzice uzbierały ponad 53 tysiące złotych.

- Świebodziczanie mają wielkie serca, dziękujemy, jesteście niesamowici! - cieszyła się szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP Zofia Marek, gdy już było wiadomo, jaka będzie kwota tegorocznej zbiórki. W 2014 roku było 46,6 tys. zł, teraz udało się mocno przekroczyć 50 tysięcy.

23. Finał WOŚP w Świebodzicach był jak zawsze imprezą bogatą w wydarzenia, gromadzącą całe rodziny i mnóstwo młodzieży, bo to właśnie świebodzicka młodzież jest siłą napędową Orkiestry. 114 wolontariuszy kwestowało na ulicach miasta już od rana, mimo, że pogoda była nieciekawa a silny wiatr raczej odstraszał od spacerów.

Zabawa rozpoczęła się tradycyjnie w hali sportowo-widowiskowej OSiR Świebodzice sp. zo.o. oficjalnym powitaniem przez szefową Sztabu Zofię Marek i Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza. Finał rozpoczęły występy maluchów ze świebodzickich przedszkoli, później prezentowały się dzieci i młodzież ze szkół, nie zabrakło także występów utalentowanej młodzieży z Miejskiego Domu Kultury. Gwiazdami tegorocznego Finału był Zespół Estradowy Krąg oraz No business & blues band.

Występom towarzyszyły kiermasze z pysznymi, domowymi wypiekami, grochówką, sałatkami,; dla najmłodszych było orkiestrowe malowanie twarzy, strzelanie z łuku i wiele innych atrakcji. Ważnym elementem świebodzickiego Finału jest zbiórka krwi, prowadzona przez Klub Honorowych Krwiodawców w Świebodzicach. Udało się zebrać jeszcze więcej krwi, niż w zeszłym roku - 17 litrów, które oddało 37 osób. Wśród nich były osoby, które zdecydowały się po raz pierwszy podzielić bezcennym lekiem.

Najwięcej emocji jak zawsze przyniosła licytacja podarunków, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Tu także padł rekord - zebrano 11,5 tys. zł. Do wylicytowania było wiele atrakcyjnych przedmiotów, ale także przeloty samolotem na lotnisku, co stanowiło szczególną atrakcję tegorocznej licytacji.

Tuż przed oficjalnym otwarciem na stadionie MKS Victorii rozegrano jeszcze orkiestrowy mecz pomiędzy AZS PWSZ Wałbrzych a miejskim klubem MKS Victoria.

Impreza zakończyła się tradycyjnym Światełkiem do Nieba, a we wspólnym graniu wzięło udział mnóstwo mieszkańców miasta.Warto dodać, że świebodzicka Orkiestra gra już 14 lat. Podczas tegorocznego 23. Finału WOŚP zbierano pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

Więcej informacji o świebodzickim Finale WOŚP na www.wospswiebodzice.pl oraz na profilu Sztabu na Facebooku: www.facebook.com/wospswiebodzice

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group