Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wprowadzają ruch jednostronny

Czwartek, 1 października 2020, 9:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 października 2020, 8:37
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wprowadzają ruch jednostronny
Fot. JAZ
Kolejny etap prac nad obwodnicą zachodnią Wałbrzycha wymusza na wykonawcy zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Żeromskiego.

Zakres prac będzie obejmował budowę odcinka drogi, który ma być łączeniem obwodnicy z dzielnicami Stary Zdrój i Biały Kamień. W związku z tym dojdzie do dużych zmian i ograniczeń w ruchu drogowym w tej części miasta. Kierowcy najbardziej odczują reorganizację ruchu na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Kuracyjną do ulicy Uzdrowiskowej. Będzie tu obowiązywać ruch JEDNOSTRONNY. Oznacza to, że na czas prac budowlanych, nie będzie możliwości przejazdu z Białego Kamienia w stronę Starego Zdroju. Dwukierunkowy ruch zachowany będzie tylko dla komunikacji miejskiej.

Ciekawostką będzie fakt, że to kierowcy autobusów będą mogli samoistnie zmieniać układ świateł na odcinku. Będą wyposażeni w specjalne piloty, które pozwolą im torować sobie drogę w stronę Starego Zdroju. Warto więc zapamiętać, że aby dostać się do dzielnic położonych po drugiej stronie ulicy Żeromskiego, trzeba będzie pojechać przez ulice Wysockiego lub Ludową. Taki układ komunikacyjny ma potrwać do końca listopada. Ważne jest też pogodzenie się z faktem, że ruch samochodowy na ulicy Żeromskiego w obecnym układzie prawdopodobnie już nie wróci. Wynika to z faktu, że w przyszłości po wybudowaniu obwodnicy, ma on zostać wyłączony. Jego rolę przejmie nowa droga. Stare fragmenty zostaną przekwalifikowane do ruchu pieszo-rowerowego.

Twoja reakcja na artykuł?

19
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
12
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group