Środa, 17 czerwca
12°C Jelenia Góra

Wrócili z Mistrzostw Europy z 6. miejscem

Audio

Czytaj na głos

Autor: organizatorzy 1 min czytania

Polska Reprezentacja (Kazimierz Urbaniak, Leszek Złotowski, Maciej Kiepsch i Georges Burtin) wraca z Mistrzostw Europy Petanque (55+) w Santa Susanna (Hiszpania) 2025 z tytułem ćwierćfinalistów (6 miejsce!!! – tylko jedno miejsce dalej za Francją – złotymi medalistami z Albertville, i trzy miejsca przed Hiszpanią – brą

Do fazy play-off weszli z wynikiem 4:1 z 5-tego miejsca! Następnie odnieśli piękne zwycięstwo z Danią i tym samym zagwarantowali sobie miejsce w 1/4 Finału Mistrzostw Europy. Mecz z Monako o wejście do półfinału rozpoczęli od wyniku 6:0. Niestety, ostatecznie to Monako zwyciężyło 13:09. Zabrakło 4 pkt. do gwarantowanego minimum brązowego medalu. Zgodnie z układem w tabeli mieli się spotkać ze Szwajcarią, która pokonała Francję! Mieli w takim układzie realne szanse powalczyć nawet o złoto. Tak czy inaczej - 5 pięknych zwycięstw i tylko 2 przegrane, 6 miejsce i tytuł ćwierćfinalistów to piękny wynik!!!

Warto przy tej okazji podkreślić, że Kazimierz Urbaniak, Leszek Złotowski i Georges Burtin to zawodnicy KSP Jedlina, natomiast Maciej Kiepsch to zawodnik Myślenickiego Klubu Petanque. Ponadto, w skład polskiej delegacji weszli: Beata Urbaniak (Coach/Manger z ramienia PFP) oraz Jerzy Siara (Delegat). Oboje mocno wspierali zawodników na miejscu.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka