Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Wsparcie dla strażaków

Wtorek, 7 lipca 2020, 10:24
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 8:38
Autor: red
powiat wałbrzyski: Wsparcie dla strażaków
Fot. Ziemia Wałbrzyska
W maju do Starostwa Powiatowego wpłynęła prośba od strażaków–ochotników z Głuszycy Górnej o doposażenie wozu pożarniczego, który strażacy kupili za własne środki.

W sprawę od samego początku był zaangażowany Marek Masiuk - Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. Decyzję o udzieleniu dotacji dla OSP Głuszyca Górna w kwocie 10 tys. zł podjął Zarząd Powiatu, a ostatecznie, 30 czerwca Rada Powiatu podjęła stosowną uchwałę.
- Nasze działania nie ograniczają się tylko do gminy Głuszyca. Blisko połowa naszych akcji prowadzona jest na terenie Jedliny-Zdroju, która nie ma własnego zabezpieczenia przeciwpożarowego. Dlatego zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe (umundurowanie, sprzęt pożarniczy) do burmistrza tego miasta. Ku naszemu zaskoczeniu i rozczarowaniu otrzymaliśmy odmowę - wyjaśnia Tomasz Trawczyński, Naczelnik OSP w Głuszycy Górnej.
- Dzisiaj podpisujemy umowę udzielenia dotacji celowej na zakup sprzętu pożarniczego przez OSP w Głuszycy Górnej. Nie zostawiamy strażaków w potrzebie, nie tłumaczymy się trwającymi inwestycjami, czy spadkiem dochodów. Tak, nas to też dotyczy, ale wiemy jak potrzebna jest ich gotowość. Co będzie jeśli zdarzy się nieszczęście i straż nie będzie mogła dojechać, albo udzielić pomocy? My nie zamierzamy patrzeć bezczynnie - dodaje Starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group