Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2698
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Wspierajmy razem Sanatorium Dźwięku 2018

Wtorek, 5 czerwca 2018, 6:37
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Wspierajmy razem Sanatorium Dźwięku 2018
Fot. red
Jesteśmy Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ i istniejemy już od 14 lat. Od 10 lat tworzymy miejsce dla kultury w Sokołowsku na Dolnym Śląsku. Tworzymy tu przestrzeń dla realizacji projektów artystycznych, różnorodnych i interdyscyplinarnych działań twórczych, konfrontowania poglądów, wymiany myśli i doświadczeń, a także upowszechnianie nowatorskich postaw artystycznych.

Co roku w sierpniu, nieprzerwanie od 5 lat, zapraszamy artystów i odbiorców do wspólnego tworzenia festiwalu Sanatorium Dźwięku. W Sokołowsku spotykamy się ze słuchaczami na koncertach, których nie można usłyszeć i zobaczyć nigdzie indziej. Szukamy kontekstów i nieoczywistych miejsc, w których publiczność styka się z muzyką. Niestety, w tym roku Festiwal Sanatorium Dźwięku nie otrzymał dofinansowania z MKiDN oraz innych miejsc, do których aplikowaliśmy. Bez tego wsparcia nie mamy możliwości zorganizowania festiwalu na takim poziomie i w takiej formie jaka zadowoli wszystkich jego uczestników.

Nie wyobrażamy sobie, aby w tym roku to wydarzenie się nie odbyło!

W związku z tym zwracamy się o pomoc do Was! Liczymy na Wasz udział, wsparcie, poparcie oraz na to, że wspólnie uda nam się stworzyć 5. edycję Sanatorium Dźwięku. Mamy nadzieję, że dzięki Wam uda nam się spotkać na jedynym tego rodzaju turnusie dźwiękowym, przepełnionym koncertami, instalacjami dźwiękowymi, działaniami site-specific, wykładami, wystawami i niespodziankami specjalnie przygotowanymi przez artystów zaproszonych z całego świata.

O FESTIWALU SANATORIUM DŹWIĘKU

Sanatorium Dźwięku to festiwal poświęcony eksperymentalnej muzyce współczesnej oraz szeroko rozumianej sztuce dźwięku. Jego głównym celem jest przedstawienie możliwie najszerszego spektrum zjawisk związanych z rozwojem form muzycznych w XX i XXI wieku. Dotychczas pokazaliśmy realizacje około 100 artystów z całego świata, wiele z nich powstało specjalnie w kontekście miejsca podczas rezydencji artystycznych w Sokołowsku.
Gośćmi festiwalu byli m.in.:

Alfredo Costa Monteiro, Lucio Capece, Klaus Filip, Noid, Katherine Liberovskaya, Mario de Vega, Marcin Barski, John Tilbury, Keith Rowe, Ryoko Akama, Phill Niblock, Daniel Brożek, Boris Baltschun, Kurt Liedwart, Ulla Rauter, Dj Morgana, Bartosz Zaskórski, Jan Topolski, Daniel Muzyczuk, Barbara Kinga Majewska, Christine Schorkhuber, Piotr Tkacz, Łukasz Szałankiewicz, Adam Donovan, Zsolt Sores Ahad, Hilary Jeffery, Gideon Kiers, Henryk Zastróżny, Łukasz Jastrubczak, Marek Chołoniewski, Julia Eckhardt, Olivia Block, Michael Pisaro, Alessandro Bosetti, Jonas Kocher, Xavier Lopez, Mike Majkowski, Valerio Tricoli, Ensemble Phoenix, Robert Piotrowicz, Kasper T. Toeplitz, Alex Buess, Antoine Chessex, Lotte Anker, Marc Baron, Burkhard Beins, Tony Buck, Angélica Castelló, Piotr Damasiewicz, Axel Dörner, Gabriel Ferrandini, Patryk Lichota, Magda Mayas, Jérôme Noetinger, Michael Renkel, Matija Schellander, Tomoko Sauvage, Raymond Strid, Krzysztof Topolski, Manfred Werder, Per Zanussi, Anna Zaradny, Emilio Gordoa, Bryan Eubanks, Gaudenz Badrutt, Johnny Chang, Martin Howse, Stephen Cornford... i inni.

Festiwal Sanatorium Dźwięku to nie tylko koncerty, ale również szereg realizacji z pogranicza sztuki dźwięku, performance oraz projekty tworzone i dedykowane specjalnie temu wydarzeniu. Tworzone są przez muzyków, kompozytorów, twórców interdyscyplinarnych. Festiwal odbywa się w kilku miejscach w Sokołowsku (Kinoteatr Zdrowie, Sala Multimedialna, Park Zdrojowy czy ruiny XIX-wiecznego sanatorium). Nasz festiwal skupia rokrocznie ponad 400 odbiorców z całego świata, odwiedza nas wyjątkowa publiczność, miłośnicy muzyki. Festiwal prowadzą Zuzanna Fogtt i Gerard Lebik we współpracy z Michałem Liberą. W wydarzenia okołofestiwalowe zaangażowani są Daniel Muzyczuk, Krzysztof Sokolski, Daniel Brożek oraz Paweł Szroniak. Niecenioną pomocą przy organizacji festiwalu są także profesjonaliści z różnych dziedzin tacy jak realizatorzy dźwięku, filmowcy, operatorzy, fotografowie, tłumacze, wolontariusze i wielu innych. Będzie nam miło jeśli zdecydujecie się dołączyć do naszego grona!
Będzie nam miło jeśli zdecydujecie się dołączyć do naszego grona!

Sanatorium Dźwięku to festiwal znany i ceniony w wielu krajach. Posiada międzynarodową renomę, o czym świadczą artykuły w prasie zarówno polskiej jak i zagranicznej:

Glissando | Pasiecznik | The Wire | Hyperallergic | Olewnick

Ponadto, Fundacja In Situ otrzymała w tym roku nagrodę im. Jerzego Stajudy za swoją działalność na rzecz kultury i sztuki oraz nagrodę Aktivista roku.

PROGRAM SANATORIUM DŹWIĘKU 2018
Podczas tegorocznej edycji festiwalu chcemy spotkać się z Wami w przestrzeniach Kina Zdrowie, Laboratorium Kultury oraz ruinach sanatorium i przedstawić Wam twórczość niezwykłych artystów z Europy oraz Azji. Wśród zaproszonych artystów znajdują się m.in.:

Rasha Ragab, Christoph Nicolaus, Esther Venrooy, Josefin Lindebrink, Hanna Hartman, Peter Rehberg, Takahiro Kawaguchi, Lee Patterson, Aki Onda, Keith Rowe, Sebastien Branche, Mikko Savela, Maciej Ożóg, Paweł Romańczuk, Kondensator Przepływu, D'incise, Cyril Bondi, Lucio Capece.

Będziecie mieli okazję wziąć udział w koncertach, projektach interdyscyplinarnych, a także odnaleźć instalacje dźwiękowe w zaskakujących miejscach w Sokołowsku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group