Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Wspólne śpiewanie hymnu i Kawa Wolności w Szczawnie–Zdroju

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 6:35
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Wspólne śpiewanie hymnu i Kawa Wolności w Szczawnie–Zdroju
Fot. organizatorzy
4 czerwca w całej Polsce obchodzona będzie 30. rocznica pierwszych, częściowo wolnych, wyborów parlamentarnych.

Data ta jest niezwykle ważna w historii naszego kraju, a okrągła rocznica stała się przyczynkiem do obchodów Święta Wolności i Solidarności w dniach 1-11 czerwca.

Szczawno-Zdrój przyłącza się do celebrowania rocznicy. 4 czerwca punktualnie o godz. 12:00 spotkamy się przy Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym, by wspólnie odśpiewać hymn narodowy. Do wspólnego śpiewania razem z władzami miasta, placówkami oświatowymi zaprasza mieszkańców i kuracjuszy burmistrz Marek Fedoruk,

I to nie jedyny akcent obchodów święta demokracji. W trzech szczawieńskich kawiarniach – Tarta Bułka Cafe, Restauracja Pod Lwami oraz Herbaciarnia Teatralna - będzie można napić się Kawy Wolności – pysznej kawy serwowanej w specjalnej, atrakcyjnej cenie. Przy wejściu do lokali pojawią się plakaty informujące o akcji.

A popołudniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. T. Boya-Żeleńskiego odbędzie się spotkanie z dziennikarzem i publicystą Witoldem Gadowskim. Rozmowa dotyczyć będzie m. in. wydarzeń, które rozegrały się 30 lat temu i zapoczątkowały proces transformacji ustrojowej w naszym państwie. Serdecznie zapraszamy do biblioteki o godz. 17:00.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group