Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4073
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Wspólne świętowanie

Piątek, 8 listopada 2019, 11:30
Aktualizacja: Sobota, 9 listopada 2019, 8:18
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Wspólne świętowanie
Fot. organizatorzy
Przypadające 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. W następstwie działań zaborców pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie Europy. Jednak dla Narodu Polskiego własne, suwerenne państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym oraz na polach bitewnych I wojny światowej.

Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wójt gmina Czarny Bór Adam Górecki zachęca: - Niech w czasach pokoju, biało-czerwone barwy symbolizujące patriotyzm i przywiązanie do polskich tradycji pojawią się na naszych domostwach oraz budynkach użyteczności publicznej, szkołach i urzędach. Polacy, Mieszkańcy Gminy Czarny Bór wywieszając flagę narodową zamanifestujcie dumę z wolnej, suwerennej i niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej!

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Czarny Bór odbędą się dziś 8 listopada o godzinie 17.00 w hali sportowej GZS-P.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group