Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3546
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wspominaliśmy Kazia Masiuka

Sobota, 25 marca 2017, 16:51
Autor: red
Wałbrzych: Wspominaliśmy Kazia Masiuka
Fot. Alek Ziółkowski/OSK Podzamcze
Wczoraj w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbył się wieczór wspomnień poświęcony Kaziowi Masiukowi. Wydarzenie nazwano „Dwa opowiadania”. W pierwszym opowiadaniu Kaziu przedstawiony został we wspomnieniach członków rodziny, a w drugim opowiadaniu Kazia wspominali przyjaciele.

Przybyłych gości przywitał Prezes Spółdzielni Tadeusz Choczaj oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, który wspominał Kazia jako człowieka z pasją - autora tysięcy zdjęć i setek filmów dokumentujących współczesne życie Wałbrzycha i regionu.

Członkowie rodziny Kazia opowiadali o jego zamiłowaniach, zainteresowanych, a także jaki był oraz jakie tworzył i pielęgnował relacje z innymi. Przedstawione zostały diaporamy z wypowiedziami wnuczki, wnuka oraz przybyłej na wydarzenie rodziny z Pabianic. Zaprezentowano zdjęcia z rodzinnego archiwum oraz wykonane przez Kazia w okresie kilkudziesięciu lat.

W drugim opowiadaniu Kazia wspominali: Krystyna Kuriata, Wanda Radłowska i Tadeusz Choczaj. Robert Radczak opowiedział o niezwykłej przyjaźni z Kaziem oraz kulisach realizacji filmu dokumentalnego „Ocalić od zapomnienia”.

Natomiast Małgorzata Wiłkomirska zaprezentowała dorobek twórczy Kazia oraz relację z obchodów Dnia Wałbrzyskiego Twórcy, podczas którego Kaziu uhonorowany został Nagrodą Rady Miejskiej za wieloletnie sporządzanie dokumentacji filmowej i fotograficznej obrazującej wydarzenia z życia naszego miasta. Wyemitowany został film z wypowiedzią Kazia po otrzymaniu nagrody.

Wydarzenie urozmaicono akcentem poetyckim – okolicznościowe wiersze o Kaziu przedstawili: Bolesław Brzuchacz, Adam Wolańczyk oraz Włodzimierz Palusko.

Wieczór wspomnień prowadziła Basia Ziółkowska, która po zakończeniu części multimedialnej zaprosiła gości na wystawę fotograficzną „Lepszy Wałbrzych- Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze” oraz przygotowany poczęstunek.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej oraz członkowie rodziny Kazia, a w szczególności córki: Ania i Lilianna.

Foto: Alek Ziółkowski i OSK

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group