Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2640
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Wspomnienie ferii...

Sobota, 4 marca 2017, 6:35
Autor: red
REGION, Szczawno Zdrój: Wspomnienie ferii...
Fot. użyczone
Pięknie rozpoczęte śnieżnym kuligiem ferie zimowe dobiegły końca.

W tym roku rozpoczęły się one w Szczawnie Zdroju sanną zorganizowaną w Dworzysku dla dzieci ze szczawieńskich placówek oświatowych. Trzeba przyznać, że pogoda dopisała i dzieci uczestniczyły w kuligu, przejażdżkach na kucykach, a później czekały na nich kiełbaski z rożna i przepyszny sernik. Inicjatorką kuligu była, jak co roku, Danuta Wild. Sanna się udała, dzieci były zadowolone, czegóż chcieć więcej?

W bieżącym roku, gmina kolejny raz zadbała o wypoczynek zimowy dzieci i zorganizowała zimowisko, w którym uczestniczyło 28 dzieci – chłopców i dziewczynek. Bazą zimowiska była oczywiście niezawodnie hala sportowa, gdzie przez dwa tygodnie dzieci spotykały się, odbywały zajęcia sportowe i korzystały z cateringu.

Doświadczenie pokazało, z jakich atrakcji dzieci najchętniej korzystają, dlatego i w tym roku nie mogło zabraknąć wyjść do Aqua-Zdroju, Cinema City, Kinder Planety, czy Straży Pożarnej. Podobnie, jak w ubiegłym roku, uczestnicy zimowiska byli na wycieczce we wrocławskim Afrykarium. W ostatnim dniu zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami na Wzgórzu Gedymina, a uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Szczawna-Zdroju pamiątkowe dyplomy i medale.

Ferie można było również spędzić w Miejskiej Bibliotece, gdzie organizowane były zajęcia plastyczne, gry i zabawy. Ciekawą formą wypoczynku dla młodzieży były organizowane zajęcia w Pracowni Metodycznej Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa w Miniaturze w ramach edukacji lotniczej. Zwieńczeniem tej formy wypoczynku będzie wyjazd młodzieży na Modelarskie Zawody Halowe do Jeżowa Sudeckiego w dniu 4 marca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group