Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WSSE liczy na napływ kolejnych inwestorów

Poniedziałek, 7 listopada 2016, 10:58
Aktualizacja: 11:00
Autor: PAW
Wałbrzych: WSSE liczy na napływ kolejnych inwestorów
Fot. PAW
Zdaniem prezesa WSSE "Invest Park" Macieja Badory, budowa trasy S3 Bolków–Lubawka daje spore szanse na pojawienie się w naszym regionie kolejnych zagranicznych inwestorów.

- Powstanie odcinka S3 Bolków-Lubawka to dla nas sprawa kluczowa - mówi Maciej Badora. - Skomunikowanie WSSE z regionem idzie w dobrym kierunku, ale S3 to najważniejsza kwestia. Budowa kolejnych szlaków komunikacyjnych, które mogą doprowadzić do tego, że pojawią się nowi inwestorzy, którzy zechcą otworzyć swoje firmy w Wałbrzychu i najbliższym sąsiedztwie, będzie ustalana na szczeblu wojewódzkim. Mamy już sygnały od przedsiębiorców, że ta kluczowa decyzja o budowie S3 jest argumentem zachęcającym ich do inwestowania w naszej strefie.

Prezes Badora podkreśla, że cała procedura "sprowadzenia" do Wałbrzycha kolejnych inwestorów to jest mozolna i czasochłonna praca, ale są dobre prognozy na przyszłość dotyczące tych spraw. Mowa m.in o firmach chińskich, z którymi przedstawiciele strefy chcieliby nawiązywać współpracę, a rynek chiński również wykazuje coraz większe zainteresowanie inwestowaniem w Polsce.
- Decyzja o likwidacji firmy zapada szybko, czego przykładem jest WAMAG, a budowa nowych zakładów to proces wielomiesięczny i my nad takimi zadaniami pracujemy – tłumaczy Maciej Badora.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group