Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3198
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WSSE podsumowała rok

Czwartek, 16 stycznia 2020, 9:35
Aktualizacja: Piątek, 17 stycznia 2020, 8:32
Autor: JAZ
Wałbrzych: WSSE podsumowała rok
Fot. WSSE "Invest Park"
Ze wszystkich inwestycji południowo–zachodniej Polski, największa przypadła Wałbrzychowi. To w naszym mieście największą inwestycję zrealizowała Toyota.

Japońska firma podwoiła linię produkcyjną powiązaną z produkcją napędów hybrydowych. Wykorzystane w tym projekcie technologie Toyota Motor Manufacturing Poland sprawią, że koszt inwestycji wzrośnie do 5,5 miliardów złotych. Da też możliwość zatrudnienia 3 tysięcy osób.

Wsparcie finansowe znalazły również funkcjonujące na terenie Dolnego Śląska LG Electronics we Wrocławiu i LS EV w Dzierżoniowie. Obie firmy łącznie zainwestują ponad 300 milionów złotych.
- Cieszymy się, że wśród projektów, które zostaną zrealizowane, znalazły się zarówno duże inwestycje międzynarodowych koncernów, jak i średnich, małych a nawet mikro-przedsiębiorców. Widzimy również szczególne zainteresowanie lokowaniem na naszych terenach inwestycji związanych z sektorem elektro-mobilnym – mówi Piotr Sosiński, prezes WSSE.

Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park Kamil Zieliński cieszył się z aktywnej działalności strefy na płaszczyźnie charytatywnej, społecznej. Strefa w 2019 roku wsparła ponad 100 inicjatyw. Były to działalności społeczne, sportowe. Strefa pomagała w organizacji imprez kulturalnych i edukacyjnych. Dofinansowała hufce ZHP. Pomagała finansowo Straży Pożarnej. Należy również pamiętać o Funduszu Pożyczkowym dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. Była to nowa forma wsparcia finansowego, która pozwoliła przygotować samorządom grunty.
- Jesteśmy i chcemy dalej być aktywni w życiu społecznym całego regionu, dzielić się z innymi, tym co wypracowaliśmy. Łącznie na nasz program sponsorski oraz projekty Klastra Edukacyjnego INVEST in EDU przeznaczyliśmy w ubiegłym roku blisko pół miliona złotych – podkreśla Kamil Zieliński, wiceprezes strefy.

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju WSSE są nowe programy inwestycyjne. Na terenie strefy powstanie 6 nowych hal produkcyjnych, z czego aż 3 powstaną w obrębie Wałbrzycha. Przeznaczone na to zostanie 120 milionów złotych.
- Cały czas poszerzamy naszą ofertę stawiając sobie za cel, aby świadczyć kompleksową ofertę dla biznesu. Wsparcie jednostek samorządu w rozwoju terenów inwestycyjnych oraz mniejszych firm poprzez program nisko-oprocentowanych pożyczek jest właśnie tego wyrazem – podkreśla Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
2
33%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group