Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5727
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WSSE wybuduje kolejną halę

Poniedziałek, 6 lutego 2023, 14:34
Aktualizacja: 14:37
Autor: red
Wałbrzych: WSSE wybuduje kolejną halę
Fot. WSSE "Invest Park"
WSSE „INVEST–PARK” nie zwalnia tempa. Dziś przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo–magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Warto wspomnieć, że to druga bliźniacza hala, która powstanie w tym miejscu. Pierwszą otworzono w lutym 2022 roku.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP, Jarosław Kresa - wicewojewoda dolnośląski, Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, czy Marcin Gwóźdź - Poseł Ziemi Ząbkowickiej na Sejm RP.

- Od początku naszej obecności w Strefie moim priorytetem jest uwalnianie potencjału Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. I właśnie dzisiaj Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia kolejny ważny krok! Blisko rok temu spotkaliśmy się tutaj, w Wałbrzychu, przy ulicy Villardczyków, aby oficjalnie otworzyć pierwsze Lokalne Centrum Biznesu. Dzisiaj potwierdzamy, że sukcesywnie realizujemy nasze obietnice i spotykamy się podczas uroczystości symbolicznego wbicia łopaty, pod kolejną, bliźniaczą halę, dedykowaną małym i średnim przedsiębiorcom. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna nie rozwijałaby się tak szybko i tak dynamicznie, gdyby nie partnerzy i patroni polityczni w postaci samorządowców na czele z Panem Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Panie Marszałku bardzo dziękuję za tę niezwykle owocną współpracę! - mówił podczas oficjalnej uroczystości Prezes WSSE Piotr Wojtyczka.

Hala liczyć będzie ponad 6 tysięcy m² powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztować będzie blisko 26 mln zł brutto, a jej zakończenie planowane jest na koniec września 2023 roku.

- To bardzo ważny dzień we współczesnej historii gospodarczej subregionu wałbrzyskiego. Dzięki takim właśnie inicjatywom powstaną nowe miejsce pracy a Wałbrzych wejdzie na jeszcze wyższy poziom rozwoju gospodarczego. Bardzo dziękuję Panu Prezesowi Piotrowi Wojtyczce za ten projekt - powiedział Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP.

Blisko rok temu odbyła się oficjalna inauguracja pierwszego Lokalnego Centrum Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. We wrześniu 2023 roku przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu obok siebie będą zatem funkcjonować już dwie hale magazynowo-przemysłowe. Jak podkreśla Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego to inwestycje, które sukcesywnie zwiększają atrakcyjność biznesową i inwestycyjną Wałbrzycha.

- Jakiś czas temu zastanawialiśmy się wspólnie co trzeba zrobić, aby pomóc naszym lokalnym przedsiębiorcom. Widać, że wówczas zostały podjęte słuszne decyzje i postawiono na rozwój Lokalnych Centrum Biznesu. Dzisiaj ten projekt jest w pełni zmaterializowany i powstaje druga hala w Wałbrzychu. Wszyscy możemy czuć z tego powodu satysfakcję.

Twoja reakcja na artykuł?

10
53%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group