Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4197
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wszyscy dla Marysi

Środa, 15 września 2021, 10:42
Aktualizacja: 11:43
Autor: red
Wałbrzych: Wszyscy dla Marysi
Fot. użyczone
Marysia ma prawie 3 latka, jest radosną i uśmiechniętą dziewczynką. Zdiagnozowano u niej rozczepienie kręgosłupa piersiowo–lędźwiowo–krzyżowego, porażenie kończyn dolnych, pęcherz neurogenny i współistniejące wodogłowie. Do tej pory przeszła już kilka operacji, jedną bardzo poważną – transplantację czołową. Jej samodzielne funkcjonowanie wspomagają kosztowne protezy, które wraz z wzrostem dziewczynki trzeba wymieniać. Marysia musi być pod stałą kontrolą lekarzy a rehabilitacja to jej nierozłączna część dnia.

W Głuszycy odbył się charytatywny festyn dla Marysi, w trakcie którego jej rodzina i znajomi kwestowali, by zebrać pieniądze na zbliżającą się kosztowną operację oraz rehabilitacje i sprzęt.

Podczas festynu można było posłuchać recitalu Roberta Delegiewicza, koncertu zespołu „ŚLAD”, obejrzeć występ Mażoretek PRIMA Świdnica, uczestniczyć w pokazie karate, a także przejechać się szybkimi amerykańskimi samochodami, w narko oraz alko goglach lub konno. Festyn odwiedziła również grupa antyterrorystyczna, która przygotowała przyśpieszający bicie serca pokaz i efekty specjalne.
Oczywiście nie zabrakło dmuchańców dla dzieci, animatorów, malowania buziek, warkoczyków, a także pysznego swojskiego jedzenia, ciast i grilla.

Jedną z głównych atrakcji była loteria fantowa oraz licytacja. Do wylicytowania były vouchery m.in. na lot helikopterem lub balonem, usługi kosmetyczne i fryzjerskie oraz pobyty w hotelach lub SPA.

W trakcie festynu odbył się mecz piłki nożnej, w którym zmierzyli się pracownicy Faurecii Wałbrzych i rodzina Marysi.

Pracownicy Faurecii przygotowali także stoisko, przy którym można było dowiedzieć się czym zajmuje się firma, w której pracują dziadkowie Marysi, otrzymać gadżety oraz przetestować fotel masujący z Porsche lub skorzystać z symulatora jazdy samochodem.
Patronem tego wydarzenia była Gmina Głuszyca, Centrum Kultury w Głuszycy oraz Faurecia Wałbrzych.

Mimo niesprzyjającej pogody udało się zrealizować plan festynu, a dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać prawie 37 000,00 zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na wsparcie Marysi.

Ale to jeszcze nie koniec. Marysia wciąż potrzebuje pomocy, dlatego zachęcamy do wsparcia zbiórki na zrzutka.pl, przekazanie 1% podatku na KR 0000297411 wraz z informacją „Darowizna dla Marii Cieplik” lub przesłania darowizny na konto Fundacji Spina, ul. Medyków 16, 40-752 Katowice; numer konta: 66 1160 2202 0000 0002 0985 7176 tytułem „Darowizna dla Marii Cieplik”.

Zdjęcia: Dominika Prusik

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group