Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4147
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wybieramy poduszki do sypialni – co uwzględnić podczas wyboru?

Środa, 16 września 2020, 8:24
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Wybieramy poduszki do sypialni – co uwzględnić podczas wyboru?
Fot. użyczone
Podczas urządzania sypialni należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak zostanie zaaranżowane miejsce do spania. Oprócz odpowiedniego ustawiania łóżka, warto zwrócić również uwagę na właściwą ilość światła, jaka znajdzie się pomieszczeniu, a także dobranie materaca i poduszki. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie istotna ze względu na konieczność zapewnienia kręgosłupowi właściwego podparcia, by mięśnie miały szansę na regenerację. W jaki jednak sposób dobrać odpowiednią poduszkę i czym powinna się ona cechować? Przekonaj się, jak istotny jest dobór odpowiedniej konstrukcji zapewniającej podparcie dla głowy.

Poduszka i zadania, jakie się przed nią stawia

Sen to jedna z istotniejszych czynności w ciągu trwania doby – pozwala na regenerację zarówno organizmu, jak i umysłu, wydatnie przyczyniając się do produktywności, z jaką dana osoba będzie pracowała tego dnia. Stąd tak ważny jest wypoczynek, a ten zapewnia wartościowy i zdrowy sen. By jednak faktycznie był on taki, konieczne zapewnienie jest podparcia dla kręgosłupa, by mięśnie podtrzymujące go podczas codziennych czynności, mogły mieć szansę powrotu na niczym niezakłóconą regenerację. Pomaga w tym odpowiednio dobrany materac, którego stopień twardości będzie dostosowany do wagi, sylwetki czy innych indywidualnych preferencji użytkownika.

Wiele osób zapomina jednak o poduszkach, które podpierają jedną z ważniejszych części ciała człowieka, czyli głowę. Odpowiednio dobrane poduszki potrafią realnie wpłynąć na komfort i jakość snu, jednak trzeba przy tym pamiętać, że powinny spełniać kilka podstawowych cech. Wiele mówi się o wypełnieniu, jednak równie istotnym czynnikiem jest kształt poduszki, a ten zamiast tradycyjnego “prostokąta” czy “kwadratu” został odpowiednio wyprofilowany. W konstrukcjach marki SleepMed by Hilding Anders ergonomiczny kształt, zapewniający podparcie dla głowy, karku i ramion, jest dodatkowo wspierany przez charakterystyczne wgłębienia w pokrowcu, które zwiększają komfort snu.

Poduszka do spania dla alergików – czym kierować się podczas wyboru?

W trakcie snu człowiek poci się, co w połączeniu z fragmentami złuszczonej skóry czy włosów tworzy idealnie miejsce dla rozwoju bakterii, grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów. W nowoczesnych materacach stosuje się rozbudowane systemy ułatwiające przepływ powietrza, ale system ten stosowany jest również w poduszkach nowej generacji. Pomagają w tym m.in taśmy 3D używane w konstrukcjach Janpol, które dynamizują cyrkulację powietrza wewnątrz poduszki, zapobiegając namnażaniu się pleśni i innych niepożądanych elementów.

Z kolei zastosowanie pianek lateksowych znacząco poprawia higieniczność poduszki, czyniąc ją doskonałym wyborem dla alergików. Tutaj warto też wspomnieć o pokrowcu – poduszki z zamkiem można w łatwy sposób oddzielić od wierzchniej części konstrukcji. Produkty marki SleepMed wytwarzane przez Hilding Anders można łatwo utrzymać w czystości, a możliwość prania pokrowca w 60°C pozwala na łatwe odświeżenie poduszki. Można je stosować w sypialniach zwykłych użytkowników, jak i tych, którzy poddawani są rehabilitacji.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group