Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wybitni specjaliści przyjadą do Wałbrzycha

Czwartek, 6 maja 2010, 14:38
Aktualizacja: 19:13
Autor: PAW
Wałbrzych: Wybitni specjaliści przyjadą do Wałbrzycha
Roman Szełemej jest pewien, że konferencje naukowe są potrzebne
Fot. red
Już w najbliższych tygodniach w Wałbrzychu odbędą się trzy konferencje naukowe dla lekarzy i specjalistów zajmujących się problematyką ochrony zdrowia.

„Wałbrzyska wiosna naukowa” to hasło konferencji naukowych, które organizuje szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Konferencje zostaną przeprowadzone w Zamku Książ, a będą dotyczyć takich dziedzin jak: neurologia, kardiologia i ortopedia. Wałbrzych jest jedynym obok Wrocławia miastem na Dolnym Śląsku, które cyklicznie organizuje podobne konferencje. Nasze miasto ma zresztą bogate doświadczenia w tej dziedzinie. Od kilkunastu lat bowiem w Wałbrzychu organizowana jest konferencja kardiologiczna. Nieco krótszą historię mają za to konferencje poświęcone problematyce ortopedycznej i neurochirurgicznej. Organizacja takich konferencji wiąże się z przyjazdem do Wałbrzycha znanych lekarzy i specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia.

- Przyjedzie wielu znamienitych gości – mówi Roman Szełemej, zastępca dyrektora wałbrzyskich szpitali do spraw medycznych – Będzie to doskonała okazja, by porozmawiać o bieżących problemach w poszczególnych dziedzinach.

Pierwsza konferencja zaplanowana jest już na najbliższą sobotę. Tego dnia o godzinie 11.00 spotkają się specjaliści od neurochirurgii. Omówią ostatnie postępy w tej dziedzinie oraz będą rozmawiać na temat uruchomienia oddziału neurochirurgicznego dla dzieci. 4 czerwca odbędzie się konferencja kardiologiczna zatytułowana „Zapalenie osierdzia, mięśnia serca i osierdzia - trudny problem diagnostyczny i terapeutyczny", a 11 czerwca konferencja ortopedyczna pod hasłem: „Postępy w ortopedii i traumatologii".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group