Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3290
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wybory w Boguszowie jednak w kwietniu?

Piątek, 22 stycznia 2021, 9:27
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Wybory w Boguszowie jednak w kwietniu?
Fot. pixabay.com
Nie lada cierpliwością muszą wykazać się mieszkańcy Boguszowa–Gorc. Po tym, jak ogłoszono, że przedterminowe wybory na burmistrza odbędą się 7 marca, teraz okazuje się, że wybory odbędą się, ale najprawdopodobniej dopiero 11 kwietnia.

Mówi o tym rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, który zmienił poprzednie rozporządzenie i wyznaczył termin wyborów przedterminowych na stanowisko burmistrza miasta na 11 kwietnia 2021 roku.

Przypomnijmy, że sytuacja w Boguszowie-Gorcach jest kuriozalna. Już po kilku tygodniach od wygrania wyborów samorządowych w 2018 roku przez Jacka Cichurę doszło do zatrzymania byłego burmistrza, który trafił do aresztu. Mieszkańcy postanowili zebrać odpowiednią ilość podpisów i odwołać burmistrza w referendum. Ta sztuka się im udała i burmistrz stracił stanowisko. W ostatnich miesiącach miastem zarządza komisarz Krzysztof Kumorek i jest on wymieniany jako jeden z potencjalnych kandydatów w nadchodzących wyborach. Swój start zapowiedziała również Sylwia Dąbrowska, która w 2018 roku przegrała w drugiej turze z Jackiem Cichurą. O starcie mówi coraz częściej również były senator Roman Ludwiczuk, a w mediach przewijają się jeszcze inne nazwiska, jak choćby wicestarosty Iwony Frankowskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

6
16%
Cieszy
3
8%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
19
51%
Złości
7
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group