Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5293
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wybudują nową szkołę?

Piątek, 28 maja 2021, 13:25
Aktualizacja: 14:29
Autor: PAW
Wałbrzych: Wybudują nową szkołę?
Fot. red
Historia PSP nr 21 w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze sięga lat 80. Obecnie obiekt przysparza coraz więcej zmartwień włodarzom miasta. Dzieje się tak bowiem budynek wymaga poważnego remontu i dlatego być może w tym miejscu już wkrótce powstanie nowoczesny obiekt szkolny.
- Szukamy najlepszego rozwiązania. PSP nr 21 jest wielkim wyzwaniem inżynierskim. Ocena inżynierska jest taka, że remont obecnych budynków jest nieracjonalny finansowo i rozważamy bardzo poważnie budowę nowego obiektu, nowoczesnego, który pomieściłby dzieci ze wszystkich klas, a więc około 800 dzieci i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Jesteśmy również w stałym kontakcie z nadzorem budowlanym. Sygnalizuję ten problem, bo to szkoła wybudowana w okresie, kiedy projekty tego typu realizowane były inna techniką i nie wytrzymują obecnie próby czasu. Oczywiście musimy znaleźć środki na ten cel, a to nie będzie zadanie łatwe.

Prawdopodobnie wybudowany zostanie na terenie szkoły obiekt, który byłby połączony z salami gimnastycznymi i innymi obiektami, które w ostatnich latach udało się wyremontować.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group