Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 1701
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wykład profesora z Monachium

Wiadomości: Wabryzch
Poniedziałek, 15 maja 2017, 9:18
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
Fot. PWSZ Wałbrzych
Instytut Społeczno–Prawny wabryzskiej PWSZ zaprasza na wykład pt. „How to ask really important questions about literature (and the methods to answer them)”, który wygłosi profesor Willie van Peer z Uniwersytetu w Monachium.

Wykład odbędzie się w środę 17 maja o godz. 11.30 w sali 120. Profesor van Peer jest autorem licznych publikacji dotyczących stylistyki, poetyki, oraz empirycznych badań nad literaturą. Jego artykuły ukazywały się m.in. w Computers and the Humanities, Poetics, Poetics Today, Language and Literature, Philosophy and Literature, New Literary History, The Journal of Information Science. Wśród jego publikacji książkowych są The Taming of the Text: Explorations in Language, Literature and Culture (Routledge, 1988, wydanie drugie 1991), The Quality of Literature. Linguistic and New Perspectives on Narrative Perspective (SUNY Press, 2001), a także Thematics. Interdisciplinary Studies (Benjamins, 2002). Jego najnowsza książka to Scientific Methods for the Humanities (Benjamins, 2012).

Profesor van Peer jest związany naukowo z Clare Hall, Cambridge University. Prowadził wykłady na wielu uniwersytetach w USA (m.in. na uniwersytetach Stanforda oraz w Princeton) i Europie.

Profesor van Peer prowadzi też projekt edukacyjny w Mali (Afryka Zachodnia), o którym więcej można dowiedzieć się na stronie www.malikadi.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group