Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5874
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Borówno: Wypadek na terenie kamieniołomu

Poniedziałek, 5 czerwca 2023, 6:34
Aktualizacja: 8:27
Autor: red
REGION, Borówno: Wypadek na terenie kamieniołomu
Fot. OSP Czarny Bór
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przedwczoraj na nieczynnym kamieniołomie w miejscowości Borówno w gminie Czarny Bór.

W sobotę 3 czerwca około godziny 16:30 jednostka OSP Czarny Bór została zadysponowana do nieczynnego kamieniołomu w Borównie, gdzie na skarpie skalnej utknął pies rasy Amstaff.

- Po przybyciu na miejsce, pierwszym utrudnieniem był brak dojazdu na teren kamieniołomu. Strażacy musieli przejść pieszo wraz z całym potrzebnym sprzętem. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy właścicielkę psa, która przed naszym przyjazdem próbując wydostać psa na własną rękę, zsunęła się z około 10 metrowej skarpy i doznała licznych otarć i obrażeń ciała. Nasze działania polegały na uwolnieniu psa przy pomocy liny i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielce psa. Z uwagi na obrażenia ciała na miejsce został zadysponowany ZRM, który przetransportował poszkodowaną do szpitala - relacjonują przebieg akcji strażacy z Czarnego Boru.

Na terenie nieczynnej kopalni obowiązuje zakaz wstępu osobom postronnym. W związku z tym na miejsce wezwano także patrol policji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
4
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
25%
Smuci
1
5%
Złości
9
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group