Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Wyścig winniczków w Walimiu

Poniedziałek, 19 maja 2014, 6:30
Autor: Robert Bajek
Walim: Wyścig winniczków w Walimiu
Fot. Robert Bajek
W minioną sobotę w Hali Sportowej w Walimiu odbył się kolejny, III Wyścig Ślimaków Winniczków. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i skupia coraz więcej uczestników. Organizatorem imprezy jest Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu.

Organizowany w Walimiu corocznie Wyścig ma na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, kształtowanie świadomości ekologicznej, propagowanie idei konieczności ochrony przyrody, a także popularyzację rywalizacji opartej o zasady fair play. Uczestnikiem Wyścigu mógł zostać każdy - bez ograniczeń wiekowych. Każdy uczestnik mógł wystawić do zawodów jednego ślimaka, przy czym mógł to być jedynie ślimak winniczek, bez względu na jego wymiary. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych dotyczących uczestników wystawiających "zawodników". Pierwszą kategorię stanowili chłopcy i dziewczęta do 18 lat, w drugiej kategorii znaleźli się mężczyźni i kobiety w wieku powyżej 18 lat.

Zawody rozgrywano na macie, na której umieszczono dwa okręgi, oznaczające start i metę. Ślimaki startujące ze środka okręgu miały za zadanie przekroczenie znajdującej się w odległości 1 metra linię mety w czasie nie dłuższym niż 1 godzina. Po rozpoczęciu wyścigu uczestnicy nie mogli ingerować w położenie swojego "zawodnika". O zajętym przez zawodnika miejscu decydował czas pokonania trasy przez ślimaka i dystans, który przebył "zawodnik". Zwycięzcy każdej kategorii otrzymywali nagrody rzeczowe, trzech uczestników, którzy zajęli miejsca od I do III w każdej kategorii otrzymywało puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Co ważne każdy uczestnik zawodów, lub opiekun osoby poniżej 18 roku życia przed rozpoczęciem imprezy podpisywał zobowiązanie, że po zakończeniu zawodów pozostawi swojego ślimaka w jego naturalnym środowisku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group