Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2271
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa Gołębi Rasowych

Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 14:35
Aktualizacja: Wtorek, 16 grudnia 2014, 7:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wystawa Gołębi Rasowych
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Hali Wystawowej WSHGRiDI w Wałbrzychu przy ulicy Antka Kochanka odbyła się III Dolnośląska Wystawa Gołębi Rasowych, zorganizowana przez Wałbrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Podczas wystawy możliwa też była wymiana nadwyżek hodowlanych, oraz zakup wybranych ptaków.

Podczas wystawy 19 hodowców z Wałbrzycha, Świdnicy, Bolesławca, Roztoki, Mościska, Maniowa, Jawora, Ząbkowic, Maniowa i Wrocławia zaprezentowało kilkaset ptaków należących do 18 ras. Wśród nich znalazły się tak rzadkie rasy jak Szek Polski, Maściuch Polski i Listonosz Polski. Pozostałe wystawiane rasy to King, Ryś Polski, Karier, Rzeszowski, Niemiecki Wystawowy, Polski Pocztowy Wystawowy, Srebrniak, Pasiak Srebrzysty, Krymka Polska, Kapucyn Staroholenderski, Krymka Białostocka, Wywrotek Mazurski, Mewka Polska, Krymka Hamburska i Motyl Warszawski.

Zaprezentowane zostały też inne gołębie, na przykład ptaki rasy Sroka Łowicka, nie były one jednak oceniane. Pozostałe ptaki natomiast oceniało Jury w składzie: Edward Kassan, Ryszard Lech, Edward Szczygielski i Andrzej Tymiński. Właściciele najwyżej ocenionych gołębi otrzymali nagrody i puchary. Organizatorzy wystawy - Wałbrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza już teraz zapraszają na kolejną, IV Wystawę Gołębi Rasowych, która odbędzie się w przyszłym roku.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group