Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3436
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa na rzecz tolerancji w Teatrze Dramatycznym

Piątek, 18 lutego 2011, 13:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: Sven
Wałbrzych: Wystawa na rzecz tolerancji w Teatrze Dramatycznym
Fot. organizatorzy
Dzisiaj, w piątek 18 lutego o godzinie 18:00 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu odbędzie się wernisaż wystawy „Berlin – Yogyakarta”

Jest to prezentacja historii prześladowań osób nieheteroseksualnych przez nazistów w czasie ich rządów w Niemczech i Europie, ale także sposób na zwrócenie uwagi, że prawa człowieka są niezbywalne i dotyczą wszystkich. Bez wyjątków.
- Na tytuł wystawy składają się nazwy dwóch miast z różnych kręgów kulturowych, co podkreśla globalną skalę zarówno zjawiska wykluczania, jak i obowiązywania praw człowieka. Z nazwą Yogyakarty łączy się aktualny aspekt wystawy. Berlinowi przypisana jest jej część historyczna, w której nakreśliliśmy początki i osiągnięcia ruchu na rzecz emancypacji osób nieheteroseksualnych oraz przedstawiliśmy historię ich prześladowań przez nazistów – czytamy na oficjalnej stronie KPH.

Gości powita Sebastian Majewski, dyrektor artystyczny Teatru oraz Mirosława Makuchowska, członkini zarządu Kampanii Przeciw Homofobii. Podczas otwarcia organizatorzy zapraszają na skromny poczęstunek.

Odbędzie się także finisaż, ale dopiero w środę 30 marca o godzinie 17.00. Do tego czasu wystawa będzie dostępna w foyer teatru.

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group