Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2472
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa w Centrum Aktywności Lokalnej

Wtorek, 21 lutego 2012, 7:39
Aktualizacja: 7:41
Autor: Sven
Wałbrzych: Wystawa w Centrum Aktywności Lokalnej
Fot. Sven
W czasie ferii uczestniczyli w warsztatach. Teraz ich prace można oglądać w Centrum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu.

Tradycyjnie w każde ferie i wakacje Muzeum w Wałbrzychu organizuje warsztaty plastyczne i inne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tegoroczne zajęcia malarskie zaowocowały setkami prac stworzonych przez trzystu uczestników. Część tej twórczości pokazana została na wystawie, którą w poniedziałek otworzył dyrektor Muzeum w Wałbrzychu Jacek Drejer.
- Spotykamy się tym razem nie w muzeum, ale w gościnnych murach Centrum Aktywności Lokalnej, miejscu, które powstało z myślą o wszystkich chcących w ciekawy sposób zagospodarować swój czas, choćby przez kontakt ze sztuką i próby stworzenia czegoś własnego. Wystawa, którą dzisiaj otwieramy to efekt corocznej akcji pod nazwą „Ferie w Muzeum”. Uczestniczyło w niej około trzystu osób, głównie dzieci i młodzieży z wałbrzyskich i szczawieńskich szkół, świetlic środowiskowych i MOPS-u – mówił Jacek Drejer.

Zajęcia odbywały się pod okiem doświadczonych pracownic Działu Oświatowego Muzeum w Wałbrzychu - Barbary Malinowskiej i Wiesławy Kamińskiej, pod patronatem poseł Izabelii Katarzyny Mrzygłockiej i wsparciem Działu Promocji Urzędu Miasta, firm Turon i Pryzmat.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group