Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2704
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wznowili działalność

Niedziela, 21 czerwca 2020, 6:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 8:48
Autor: red
REGION: Wznowili działalność
Fot. użyczone
Po długim okresie przerwy spowodowanym ograniczeniami związamymi z pandemią koronawirusa, Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków wznowiło działalność.

W Boże Ciało delegacja DTMZ udała się do miejscowości Proszówka (powiat lwówecki), gdzie znajdują się malownicze ruiny Zamku Gryf.
- Warto wspomnieć, że bryła tej średniowiecznej warowni została zawarta w logo naszego Towarzystwa – mówi Maciej Pawlik, rzecznik DTMZ.

W minioną sobotę Grupa spotkała się w Szczawnie-Zdroju. Foto-zwiedzacze mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia wnętrza Zakładu Przyrodoleczniczego, który spłonął w 2018 r., a także wysłuchania bardzo ciekawych informacji o obiekcie. Projekt odbudowy jest realizowany przez biuro projektowe Atelier ZETTA prowadzone przez mieszkańca Szczawna-Zdroju Zenona Zabagło, członka DTMZ.

Następnie członkowie DTMZ udali się na zwiedzanie miasta. Byli w m. in. w Hali Spacerowej, w Domu Zdrojowym czy na Wieży Anny. Odwiedzili także odkopaną i wyremontowaną staraniem Stowarzyszenia Historycznego "Sudety" i Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków Studnię Dusz. Przeszli również Aleją Różaneczników w Parku Zdrojowym. Następnie zawitali na Słoneczną Polanę, gdzie przed II wojną światową znajdowały się jedne z największych pól golfowych na kontynencie europejskim. Obecnie też jest tu pole golfowe. Spróbowali swoich sił w tej dyscyplinie sportu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
3
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
21%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group