• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Godz. 4:42
  • Imieniny: Aliny, Anety, Benona, Julity, Justyny
  • Czytających: 2955
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wzrost ruchu turystycznego w Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:20
Autor: red
Fot. Stara Kopalnia
Pierwsze trzy miesiące w Starej Kopalni upłynęły pod znakiem ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz turystycznych. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie działań w tym okresie.

Promocja Starej Kopalni to bardzo ważny punkt początku roku zaczynając od Weekendu Miast Partnerskich we Freibergu. W lutym promowała się podczas Projektu Zima, który odbywał się w górskich miejscowościach turystycznych na Dolnym Śląsku (Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Czarna Góra), to właśnie w trakcie tych weekendów Dorota Gardias, Oliwier Janiak czy Tomasz Zubilewicz zapraszali do odwiedzin Starej Kopalni oraz Wałbrzycha. Natomiast marzec to miesiąc targów turystycznych, gdzie Park Wielokulturowy Stara Kopalnia aktywnie promował swoją ofertę we Wrocławiu, Łodzi czy Katowicach, jak również we Lwowie. Na stoisku promocyjnym podczas targów można było nie tylko zapoznać się z ofertą Starej Kopalni, ale również skorzystać z warsztatów ceramicznych oraz stworzyć unikatową pocztówkę za pomocą specjalnie wykonanych stempli ze Starej Kopalni.
- Udział w targach czy wyjazdach typu Projekt Zima to dla nas szansa zaproszenia klientów indywidualnych, którzy wybierając się na tego typu wydarzenia jednak poszukują kolejnych miejsc do odwiedzenia w Polsce. To również ten moment kiedy branża turystyczna, mówię w szczególności o biurach podróży jest w jednym miejscu, to dla nas szansa nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych i goszczenia u siebie grup zorganizowanych na zwiedzanie - podsumował Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

Ponadto materiały promocyjne Starej Kopalni znalazły sie także na stoisku Lokalnej Aglomeracji Turystycznej podczas targów w Brnie, Pradze i Utrechcie oraz podczas targów ITB w Berlinie na stoisku Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

W połowie marca po raz kolejny Stara Kopalnia uczestniczyła również w projekcie Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny, w trakcie którego bilety na zwiedzanie Starej Kopalni były niższe o połowę.

Z rozpoczęciem 2019 roku Stara Kopalnia w Wałbrzychu nie zwalniała tempa. Ponad dwukrotnie większa liczba dzieci i młodzieży, która uczestniczyła przez blisko 1,5 miesiąca w feriach zimowych, liczne wyjazdy promujące obiekt, jak również rewelacyjne wystawy i koncerty, a to nie wszystko.

W porównaniu do zeszłego roku o blisko 10% wzrosła liczba zwiedzających obiekt w okresie styczeń-marzec.

Od stycznia do lutego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia wraz z KidsTech przygotowała bogatą ofertę Ferii Zimowych. W zajęciach edukacyjnych uczestniczyło ponad 400 dzieci, jest to zdecydowanie lepszy wynik niż w ubiegłym roku.

Pierwszy kwartał 2019 roku to liczne wydarzenia muzyczne, m.in. koncerty takich zespołów jak COMA i Happysad czy występ rapera młodego pokolenia Szpaku oraz Włodiego.

Stara Kopalnia to ważne miejsce na mapie kulturalnej Polski. To właśnie w Wałbrzychu odbywają się prestiżowe i cenione wystawy. Z początkiem roku było można zobaczyć ekspozycję wałbrzyszanina Adama Abla DEUS EX MACHINA, którą zwiedziło ponad 1000 gości. Od końca lutego można podziwiać wystawę fotografii autorstwa jednego z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej Tadeusza Rolke „MODA POLSKA w Wałbrzychu”. Do tej pory wystawę zwiedziło ok. 600 osób. 1 marca z kolei odbył się wernisaż prac Józefa Obacza „Żołnierze niezłomni, żołnierze wyklęci”.

Na terenie Starej Kopalni również cyklicznie odbywają się spotkania z cyklu Kawiarni Naukowych - w tym roku odbyły już trzy takie spotkania, za każdym razem pojawiała się na nich spora grupa zainteresowanych słuchaczy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~makczupikczu 4-04-2019 10:40
Ten artykuł wygląda na nieźle sponsorowany- poproszę o bardziej mierzalne (bo istniejące są skrzętnie ukrywane- brak publikacji tych danych) dane fin. , tzn. o ile zwiększyła się liczba sprzedanych biletów, o ile rentowność netto Starej Kopalni, bo z cyt. "...W porównaniu do zeszłego roku o blisko 10% wzrosła liczba zwiedzających obiekt w okresie styczeń-marzec..." "...Z początkiem roku było można zobaczyć ekspozycję wałbrzyszanina Adama Abla DEUS EX MACHINA, którą zwiedziło ponad 1000 gości. Od końca lutego można podziwiać wystawę fotografii autorstwa jednego z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej Tadeusza Rolke „MODA POLSKA w Wałbrzychu”. Do tej pory wystawę zwiedziło ok. 600 osób. 1 marca z kolei odbył się wernisaż prac Józefa Obacza „Żołnierze niezłomni, żołnierze wyklęci”...." nie za wiele wynika, a dotacje z UMWD coraz mniejsze dzięki zmianie koalicji.
~artykuł dla naiwniaków 4-04-2019 17:12
To jest sponsorowany artykuł. Wzrost ruchu turystycznego?????????? Buhehehhehehehe...... to przecież nic innego jak spęd dzieciaków z wałbrzyskich szkół i organizacja chociażby targów turystycznych jak te na zdjęciu powyżej. Tania propaganda sukcesu człowieka Wielkiego Romusia Wybawiciela:) Kolejny rok - Stara KUPAlnia na minusie, podatnicy dopłacają (czytaj frajerzy)
~wal 4-04-2019 17:29
Dlaczego autorze nie przedstawisz kosztów funkcjonowania SK, kwoty pozostałej do spłaty kredytu, czy kwoty strat jakie ta instytucja przyniosła w 2018r.?
~bolo 4-04-2019 18:58
Zamiast wybudować,, lub kopalnie Thorez po upadku przekształcić na zakład do RECYKLINGU odpadami powstał twór w którego ,,topi ,, sie publiczne pieniadze , a Wałbrzych i okolice toną w smieciach
~ekonom 4-04-2019 23:25
WAL, to o czym piszesz i co gmina powinna przedstawić ale nigdy tego nie zrobi zwie się fachowo ROI /Return of Investment\ czyli zwrot z inwestycji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group