Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4476
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: XII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych SOWA

Niedziela, 20 listopada 2011, 7:53
Aktualizacja: 10:27
Autor: Kinga
REGION, Walim: XII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych SOWA
Fot. Kinga
– W dzieciach jest prawdziwość i dziecięca wrażliwość. Drzemie w nich potencjał teatralny. Dlatego należy szlifować z nimi warsztat aktorski, a przede wszystkim dykcję – podkreśliła Danuta Gołdon, reżyser i aktorka Teatru William–Es w Wałbrzychu, a także jurorka
przeglądu.

Po rocznej przerwie w kalendarz artystycznych wydarzeń na nowo wpisał się XII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „SOWA 2011”. Dziecięca impreza teatralna w Walimiu pod patronatem Starosty Powiatu, Roberta Ławskiego (fundator tegorocznych nagród)
oraz wójta gminy Walim, Adama Hausmana, odbyła się w walimskim Centrum Kultury i Turystyki.

W ramach 12. Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych w Walimiu wystawiono łącznie 6 spektakli w dwóch kategoriach wiekowych. Dziecięcą grę aktorską oceniało jury w składzie: Danuta Gołdon – reżyser i aktorka Teatru William – Es w Wałbrzychu, Robert Delegiewicz – muzyk, reżyser i aktor Teatru William – Es w Wałbrzychu, Danuta Szczęśniak – przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Gminy w Walimiu.

W kategorii wiekowej do lat 9 nagrodę w postaci statuetki „Super Sowa” otrzymał „Teatr Frędzle” z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
– W spektaklu „Czerwony Kapturek” dostrzegliśmy kreację aktorską - podsumowała werdykt Danuta Gołdon, jurorka.

Wyróżniono także zespół teatralny „Burza” z Centrum Kultury w Kamiennej Górze za nowatorski pomysł przedstawienia „Nasza Królewna Śnieżka”.
– Znana i lubiana przez wszystkie dzieci Śnieżka nie jest w naszym przedstawieniu grzeczną i miłą dziewczynką, lecz rozwydrzoną pannicą, przysparzającą krasnoludkom wielu kłopotów. Tylu, że postanawiają pozbyć się nieproszonego gościa korzystając z pomocy Baby Jagi, Wilka i pięknego, choć bardzo nieśmiałego, Księcia - skomentowała scenariusz opiekunka grupy.

W kategorii wiekowej 10-16 lat statuetkę „Super Sowy” przyznano zespołowi „Trele Morele” z Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach za przedstawienie „Zbzikowana historia”.

Nagrodę specjalną za promowanie zdrowego stylu życia otrzymał zespół „Cudaki” z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Jedlinie–Zdroju. Jury nagrodziło super kreację aktorską w wykonaniu Przemka Lignarskiego. Wyróżnienie otrzymał także zespół „Trema za kurtyną”
z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu za kabaret „Terroryści” oraz za spektakl „Tam, gdzie spadają anioły”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group