Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5290
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: XVII Dolnośląski Festiwal Zupy za nami

Czwartek, 2 maja 2019, 9:22
Autor: Robert Bajek
REGION, Jedlina-Zdrój: XVII Dolnośląski Festiwal Zupy za nami
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbyła się kolejna, już 17 edycja Dolnośląskiego Festiwalu Zupy. Tegoroczne hasło Festiwalu brzmiało: „Polska Zupa w Europie”.

Tegoroczna edycja skierowana była do klientów instytucjonalnych: właścicieli restauracji, gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów i zajazdów. Festiwal ma formę konkursową. Na najlepszych czekały Złote, Srebrne i Brązowe Wazy, wycieczki zagraniczne, vouchery na reklamę, a także Certyfikaty Dobrego Smaku, nadawane przez znanego szefa kuchni Jakuba Kuronia.

Do udziału w konkursie zgłoszono przeszło 20 zup. Komisja Konkursowa wybrała laureatów, dwóm zupom przyznała też wyróżnienia. Miejsce 6 zajęła węgierska zupa gulaszowa z marynowaną wołowiną, przygotowana przez Gospodę Pizzerię Soczyste Pieczyste ze Starych Bogaczowic. 5 miejsce zupa gulaszowa spod Borowej z bułeczką domowego wypieku - Zacisze Trzech Gór, a 4 miejsce krupnik z grzybami, przygotowany przez Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S. A.

Miejsce 3 to zupa węgierska pikantna, przygotowana w wałbrzyskiej Restauracji Polskie Smaki, którą dodatkowo wyróżniono za zupę grzybową z kluseczkami. Miejsce 2 zajął Hotel i Restauracja Księżyc ze Świebodzic za zupę serową z grzankami. Tu również wyróżniono zupę krem z kukurydzy z popcornem i granatem. Za najlepszą uznano "Zupę leśną", przygotowaną przez Restaurację Ciekawa z Jedliny-Zdroju.

Konkursowych zup można kosztować w restauracjach, które je przygotowały, natomiast podczas Festiwalu można było próbować zup przygotowanych przez miejscowe stowarzyszenia, szkołę, Urząd Miasta i OPS. Była też zupa przygotowana w ramach polsko-ukraińskiego projektu "Poznajmy się od kuchni". Podczas Festiwalu nie zabrakło też występów artystycznych, stoisk z rękodziełem i zabawkami, pokazów - w tym kulinarnych, prowadzonych przez Jakuba Kuronia, a także gier, zabaw i animacji dla dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
55%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group