Wtorek, 23 czerwca
reklamy

XX Turniej Miast i Gmin Powiatu Wałbrzyskiego – podsumowanie [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr.red. 2 min czytania

W minioną sobotę, 13 września 2014 roku, na kompleksie boisk Orlik w Walimiu drużyny reprezentujące miasta i gminy naszego powiatu, rywalizowały ze sobą podczas Turnieju Miast i Gmin Powiatu Wałbrzyskiego. Do jubileuszowej, bo rozgrywanej w tym roku już po raz dwudziesty, edycji turnieju oprócz gospodarza, czyli Gminy

Na drużyny czekało wiele ciekawych, zaskakujących i często tylko pozornie łatwych wyzwań. Zawodnicy próbowali swych sił w: biegu kelnerów, skoklandzie, biegu farmera, rzucie ziemniaka do wiaderka z wodą, skoczku, żarłoku, nawijaniu piwa na patyk, celnym rzucie urzędnika oraz układaniu budżetu. Przy czy ta ostatnia konkurencja zarezerwowana była dla burmistrzów, wójtów lub ich zastępców.

Każda z drużyn rozpoczynała bój o zwycięstwo z innego stanowiska, aby w ten sposób usprawnić przeprowadzanie konkurencji. Wszystko rozgrywało się pod czujmy okiem grona pedagogicznego z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu, pełniących rolę sędziów. O zwycięstwie decydowała suma punktów otrzymana z poszczególnych zadań.

Punktualnie o godzinie 12.00, po krótkiej prezentacji każdej z ekip i oficjalnym przemarszu, zawodnicy bardzo profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem podejmowali się stawianych przed nimi wyzwań, bowiem duch rywalizacji i dobrego samopoczucia nie opuszczał żadnej z drużyn. Wszyscy zawodnicy zagwarantowaną mieli nagrodę w postaci niezapomnianych wspomnień, lecz na zwycięzców trzech pierwszych miejsc, czekały karty podarunkowe o wartości kolejno: 1000 zł, 800 zł oraz 500 zł.

Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników urozmaicały występy taneczne ZUMBA FITNESS oraz tradycyjnie mała i duża sowa, z którą można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

Triumfatorem tegorocznego turnieju, okazała się Jedlina Zdrój zdobywając 66 punktów. Zaraz za nią sklasyfikował się Walim z 62 punktami oraz Szczawno Zdrój z liczbą 56 punktów. Jednakże zawodnicy z Walimia jednogłośnie ustalili, iż będąc tegorocznymi gospodarzami przekazują swoją nagrodę o wartości 800 zł, ekipie ze Starych Bogaczowic, która zajęła IV miejsce. Obdarowana drużyna, w ramach wdzięczności za otrzymane wyróżnienie, odziała Wójta Gminy Walim Adama Hausmana w koszulkę swojej drużyny. Ostatnie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe, które tym samym w 2015 roku będzie gospodarzem kolejnej edycji turnieju.

Pierwsza fotorelacja z imprezy: TUTAJ

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka