Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5767
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Za niespełna miesiąc Brave Kids. Do Wałbrzycha przyjadą dzieci z Maroka, Mołdawii i Turcji

Sobota, 20 maja 2017, 12:21
Aktualizacja: 12:26
Autor: red
Wałbrzych: Za niespełna miesiąc Brave Kids. Do Wałbrzycha przyjadą dzieci z Maroka, Mołdawii  i Turcji
Fot. organizatorzy
W połowie czerwca z okazji projektu Brave Kids do Wałbrzycha przyjadą dzieci z różnych stron świata. Maroko, Mołdawia i Turcja to kraje, z których pochodzą dziecięcy artyści – goście tegorocznej edycji wyjątkowego projektu.

W Wałbrzychu projekt edukacyjno-artystyczny Brave Kids odbędzie się już po raz czwarty. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. Dzięki niemu młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczający trudnych życiowych warunków, mają szansę na rozwijanie swoich talentów.

W ramach tego projektu, 17 czerwca 2017 r. do Wałbrzycha przyjedzie kilkanaście uzdolnionych dzieci z zagranicy. Dołączą do nich również członkowie wałbrzyskiej grupy artystycznej ze Szkoły Tańca Cordex. W sumie wałbrzyska grupa Brave Kids będzie liczyła 24 dzieciaków. Przez dwa tygodnie wspólnie będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w którym połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie zamieszkają w domach polskich rodzin.
- Dzięki temu dzieci i liderzy będą mieli szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami/ – mówi Magda Sawicka, koordynator projektu Brave Kids w Wałbrzychu. - Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty gości w naszym kraju.

Pierwsze pokazy umiejętności młodych gości będzie można podziwiać 19 czerwca o godz. 12.00 w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” przy ul. Wysockiego 29. Natomiast wszystkie późniejsze zajęcia odbywać się będą w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

Po dwóch tygodniach spędzonych w Wałbrzychu „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy, który zostanie zaprezentowany we Wrocławiu. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca 2017 r.

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Podczas pobytu w naszym kraju gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich.

W tym roku Brave Kids przyjadą również do Koszyc na Słowacji, gdzie przebywać będą uzdolnione dzieci z Polski – Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, Indii, Ukrainy i Brazylii, projekt zawita również w rejonie Samtskhe-Javakhetiw Gruzji.

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci czy lidera grupy, może zgłosić się również bezpośrednio do koordynatorki projektu:
Magda Sawicka bravekids.walbrzych@bravefestival.pl tel. 666 125 446.

Można również wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie projektu: http://www.bravekids.eu/pl/n/59

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group