Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zaczynają się dni kultury żydowskiej pod Atlantami

Wtorek, 12 kwietnia 2011, 10:23
Aktualizacja: 14:14
Autor: Sven
Wałbrzych: Zaczynają się dni kultury żydowskiej pod Atlantami
Fot. organizatorzy
Przez osiem dni Biblioteka pod Atlantami przybliżać będzie wałbrzyszanom kulturę żydowską. Będą lekcje biblioteczne, wystawa, pokazy filmowe i seminaria naukowe.

Od 12 do 20 kwietnia w Bibliotece pod Atlantami, w filii biblioteki na Piaskowej Górze oraz w Teatrze Lalki i Aktora będzie można bliżej poznać kulturę żydowską, która choć blisko związana z Polską, ciągle pozostaje egzotyczna i tajemnicza.

Cykl imprez rozpoczyna się już dzisiaj w filii Biblioteki pod Atlantami na Piaskowej Górze od „Spotkania przy książce”. Tematem dyskusji będzie życie i twórczość Jerzego Kosińskiego. W kolejnych dniach uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści poznają bliżej świat żydowskich baśni oraz dzieje wałbrzyskiej społeczności żydowskiej po II wojnie światowej.

Szczególnie bogaty jest program 18 i 19 kwietnia. Odbędą się wtedy seminaria na temat czytania żydowskiej biblii, zagłady Żydów, otwarcie wystawy PT. „Żydzi Warszawy w latach 1863-1943”, koncert zespołu Waldenburger Klezmorim oraz projekcja „Niedokończonego filmu”. Seminaria poprowadzą pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegółowy program zawiera dołączony plakat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group