Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1725
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żądają zamknięcia ulicy

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 9 lutego 2010, 16:31
Aktualizacja: Środa, 10 lutego 2010, 7:49
Autor: szela
Radny Paweł Szpur
Fot. szela
Klub radnych Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa domaga się zamknięcia i szybkiego remontu ul. 1 Maja na odcinku od Sikorskiego do wiaduktu kolejowego. Zdaniem samorządowców, stan drogi woła o pomstę do nieba, a przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu użytkowników.

„Nawierzchnia jezdni przypomina kopalnię odkrywkową. Bez hamowania i przejazdu slalomem nie można w normalny, należyty, czyli zgodny z przepisami sposób, przejechać. Kierowcy omijając wyrwy, stwarzają niebezpieczne sytuacje, niszczą zawieszenia pojazdów” - piszą radni w interpelacji, skierowanej do prezydenta Piotra Kruczkowskiego oraz zarządcy drogi, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

- Uznaliśmy, że nie można dłużej czekać, bo tylko patrzeć, jak w tym rejonie miasta dojdzie do jakiegoś nieszczęścia. Remont tego odcinka ulicy powinien być zrobiony jak najszybciej. I nie może to być doraźne łatanie, tylko porządna, kompleksowa naprawa – podkreśla radny, Paweł Szpur.
Według klubu WWS, stan innych ulic w mieście również pozostawia wiele do życzenia, ale droga o której mowa w piśmie do zarządcy, powinna być naprawiona niezwłocznie i w pierwszej kolejności.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

Gargiel 9-02-2010 16:54
Zgadzam się w milion procent!! Kto widział lub przejeżdżał ten wie o co chodzi...
~ 9-02-2010 17:25
opozycja za wszelką cenę chcę opóźnić budowę Victorii aby nie ruszyła przed wyborami. Ciekawe czemu nie chcą zamknąć Świdnickiej, która jest jeszcze gorsza. Jak już coś chcecie robić to zostawcie politykę i weźcie się za rzeczywistą pracę na rzecz Wałbrzycha.
~andrusek 9-02-2010 18:15
A jednak są w Wałbrzychu ludzie którzy nie mają "pozaklejanych" oczu.Inicjatywa godna pochwały.
~` 9-02-2010 18:29
zalepią sfrezują studzienek nie dotkną i tyle
~londyńczyk 9-02-2010 19:26
gdyby chcieli opóźnić otwarcie galerii to nie chcieliby remontu ulicy, bo jak by mieli mieszkańcy tam dojechać. brawo Panie radny!
~ 9-02-2010 19:27
Nikt nie chce opóźniać budowy galerii ale DSDiK już dawno powinna być rozliczona przed sądem za stan techniczny podległych dróg
~ 9-02-2010 19:35
Kiełbasa przedwyborcza. Proponuję przejechac się drogą Świebodzice - Stanowice (w kierunku Strzegomia). Dziury takie ze mozna coś urwać, a do tego wąsko i mozna stracic lusterko
~odr 9-02-2010 19:55
A pomysleliście o ludziach z Sobiecina? O młodzieży dojeżdżającej do szkół itd? Będą musieli jeździć na około czyli jakieś dwie godziny dłużej...
~wenglorz 9-02-2010 20:18
dałeś sobie wbić do główki, że galeria Victoria to zasługa koalicji ? człowieku po czym to wywnioskowałeś - a już wiem z listu otwartego do mieszkańców hi hi
wiktorwspanialy 9-02-2010 20:26
W żadnym wypadku nie bronię rządzących, ale człowieku co ty pieprzysz?? \"opozycja za wszelką cenę chcę opóźnić budowę Victorii aby nie ruszyła przed wyborami...\" Budowa galerii jest już na ukończeniu, a ten piszę że nie rozpoczną budowy!! A poza tym galeria to jest prywatne przedsięwzięcie i rządzącym nic do tego!
~gość1 9-02-2010 20:44
To może dodam coś na temat "inicjatywy radnych". Na 1-go maja nie tylko na początku jest niebezpiecznie. W pobliżu nr 156 jest od kilku lat pozostałość w postaci zwężenia jednego pasa i stojących tam barierek okalających zaklejoną już dziurę - z inicjatywy właściciela, czy byłego właściciela sklepu HARRY któremu to bardzo odpowiada ma gdzie parkować...
~@nonim 9-02-2010 20:44
No niestety. Wydaje mi się, że wystąpienie tego Pana to tylko zostało wykonane ze względu na Jego prestiż, może chce zabłysnąć. Musimy trochę zagłębić się w temacie. Mielibyśmy w Wałbrzychu SUPER drogi gdyby nie fakt, że o utrzymanie kłócą się od lat "władze" gminy, powiatu i województwa, a nawet kraju. Chodzi o podział dróg. Pieniądze są. EUROPA DAJE! Nawet "władza" o tym wie. Tylko jest kilka spraw. Ostatnio "wyrzeźbili" projekt, który Unia Europejska im nie przyjęła. Ostatnio "wyrzeźbili" drugi projekt, który Unia Europejska im nie przyjęła. A opnad 100 000 zł poszło się golić". To już nadaje się do prokuratury aby zbadała zasadność wybierania tej samej firmy co poprzednio, która "dała d@py". No i skoro brak kasy to musimy cierpieć. "Władze" się uśmiechają a my, właściciele samochodów, swoją jazdą niszczymy te resztki asfaltu. Jestem przekonany, że dawno, dawno temu, projektant(ci) dróg opisali w swoich projektach okres trwałości ich nawierzchni. Jest pewnie to wyraźnie określone. Pewnie są nawet zalecenia dotyczące ich renowacji. Proszę tu na forum o odpowiedź, czy czasem nie można brak zainteresowania "władz" miasta podciągnąć pod niedopełnienie obowiązków służbowych? Ja popieram zbiorowy protest w kierunku braku działań do polepszenia warunków transportowych w NASZYM mieście.
~z56 9-02-2010 21:17
A dlaczego tylko 1 Maja? Przecież w mieście prawie wszystkie ulice nadają sie tylko do zamknięcia.
~ 9-02-2010 21:29
to spotkajcie się W GALERII RADNI BEZRADNI :)))
~ 9-02-2010 21:44
Z tego co pamiętam to w zeszłym roku policja sama wnioskowała o zamknięcie tej ulicy. Ta droga to tragedia!!! Jej łatanie (na wiosnę bo teraz to wystarcza na parę dni) rozwiąże problem do następnej zimy. Potrzebny jest remont generalny!!! Pod asfaltem jest kostka po której jeździły bryczki i na takie obciążenie była przewidziana jak ja budowali "poprzedni" włodarze tych ziem. A ulic w "takiej konstrukcji " w Wałbrzychu i nie tylko jest 90% jak nie więcej.
~spostrzegawczy 10-02-2010 9:23
Nikt tylko nie zauważył, ze przed wnioskiem Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej była wyemitowana audycja w telewizji Twoja o tym problemie i zamknięciu drogi - LUDZIE nikt ze WWS na to sam nie wpadł, bo po tej audycji dopiero wystosowali pismo w tej sprawie! Telewizja musiała podpowiedzieć im pomysł - widocznie Pan Szpur uważnie ją śledzi na Starym Zdroju. A gdzie byli wcześniej, w końcu ta droga nie od dziś jest w takim stanie, a że na jesień wybory to się łapią wszystkiego co się da, aby pokazać, że niby działają!
~urzędnik 10-02-2010 10:16
Jako zwykły obywatel i mieszkaniec Wałbrzycha mam prawo żądać zamknięcia na czas remontu dwóch ulic, prowadzących na Osiedle Górnicze. Bystrzycka i Zagórzańska - ich stan woła o pomstę do nieba. Są to drogi, którymi porusza się pan R., jadąc do swojej gawry i których stan ZUPEŁNIE mu nie wadzi. Jako radny nie zrobił NIC, aby na Zagórzańskiej pojawiła się nowa nawierzchnia, a to jest tuż pod jego nosem !!! Nie wierzcie więć w dobre i szczere intencje panów radnych.
~sz 10-02-2010 13:14
wczoraj rozwaliłem tam oponę !!!!
~lok 13-02-2010 10:51
Moje miasto to wielka dziura – dziwi mnie, że Władze Miasta tego nie widzą.?! Jechać w korku omijać dziury to codzienność dnia – ach, jaka przyjemność - gratulacje a wybory tuż tuż
~Wybierz uczciwych 22-02-2010 20:46
To jasne, że się uaktywniają w roku wyborów. Trzy lata przeleciały i czas znów powalczyc. A co może byc bardziej medialne od tego co wkurza wszystkich? Tylko wyborco zapamiętaj te TRZY lata przeciekania czasu przez palce, trwonienia, nie dbania, bezczynności zanim roztrwonisz swój głos w wyborach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group