Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3949
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zadecydują o swojej przyszłości

Wtorek, 29 marca 2022, 11:23
Autor: red
Wałbrzych: Zadecydują o swojej przyszłości
Fot. KMP Wałbrzych
Niedługo uczniowie klas maturalnych zakończą naukę. To czas kiedy część młodych ludzi podejmie decyzję o podjęciu pracy zawodowej. Dlatego też wałbrzyscy policjanci odwiedzają placówki oświatowe naszego miasta oraz powiatu, by przybliżyć młodzieży zawód policjanta. Pod koniec zeszłego tygodnia mundurowi byli w IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego znajdującym się na Piaskowej Górze, gdzie spotkali się w uczniami klasy policyjnej.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, podczas którego opowiadali o swoim zawodzie, zachęcając jednocześnie do wstąpienia w szeregi Policji. Czwarte liceum odwiedzili asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek oraz st. sierż. Aleksander Karkosz. Mundurowi w przystępny sposób omówili zasady naboru do służby w Policji. Przedstawili wymogi formalne oraz szczegółowo omówili procedurę kwalifikacyjną.

Opowiadali również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi. Podkreślali, że zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w naszym kraju, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Uczniowie mieli dużo pytań, na które uzyskali odpowiedzi. Otrzymali również informatory dla kandydatów do Policji.

Przypominamy, że procedura rekrutacyjna składa się z kilku etapów. Kandydaci muszą pozytywnie przejść:

test wiedzy z zakresu funkcjonowania Policji,
test sprawności fizycznej,
test psychologiczny,
rozmowę psychologiczną,
rozmowę kwalifikacyjną,
badania lekarskie,
postępowanie sprawdzające określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
5
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group