Wałbrzych: Zagłębie awansowało dalej

Czwartek, 16 sierpnia 2018, 9:35
Aktualizacja: 9:41
Autor: JAZ
Pierwsza runda Okręgowego Pucharu Polski przyniosła kilka ciekawych zestawień. W jednej z par los naprzeciw siebie postawił niedawnych rywali w rozgrywkach B klasy. Do Wałbrzycha na mecz z Zagłębiem przyjechała Wierzbianka Wierzbna. Dodatkową atrakcją dla kibiców była przedmeczowa dekoracja piłkarzy Marka Carewicza, którym wręczono puchar za awans do A klasy.

Początek spotkania należał do gości. Drużyna z Wierzbnej grała zdecydowanie pewniej. Kilka akcji zaczepnych nie przyniosło jednak żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Z minuty na minutę Zagłębie grało coraz lepiej. Kilka dobrych zagrań Sułkowskiego czy Szymaniaka zaskoczyło przyjezdnych. Dobrze też do zespołu trenera Carewicza wprowadził się wypożyczony z Gwarka Wałbrzych, Paweł Telega. Do przerwy wynik spotkania jednak się nie zmienił i obie drużyny schodziły do szatni z zerowym dorobkiem.

Po zmianie stron już pierwszą dogodną sytuację wykorzystał Paweł Telega. Zagłębie nabierało tempa i dość szybko opanowało sytuację. Groźne akcje miejscowej drużyny nie przynosiły jednak zmiany rezultatu. Bramkę dla Wierzbianki strzelił za to Linowski. Remis nie utrzymał się długo. Kolejny raz do siatki gości trafił Telega. Bramka okazała się zwycięską. Zagłębie pokonało Wierzbiankę 2:1 i awansowało do kolejnej rundy.

Zagłębie Wałbrzych - Wierzbianka Wierzbna 2:1 (0:0) Telega x2 - Linowski

Zagłębie: Mosior, Sabin, Mlostek, Szymaniak, Nowopolski, Kierski, Janiszewski, Telega, Pawełek, Sulkowski, Hebel.