• Wtorek, 28 stycznia 2020
  • Godz. 22:07
  • Imieniny: Radomira, Tomasza, Walerego
  • Czytających: 8527
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zagłosuj na Fundację

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 15 listopada 2019, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2019, 9:07
Autor: red
Fot. organizatorzy
Prosimy Państwa o wzięcie udziału w internetowym głosowaniu na wałbrzyską Fundację Garczyńskiej. To nic nie kosztuje. Chodzi tylko o zagłosowanie na filmik o losie potrzebujących dzieci, którymi opiekuje się Fundacja. Jeżeli Fundacja otrzyma więcej głosów niż konkurenci, otrzyma dofinansowanie z międzynarodowej akcji Project for Awesome.

Jak co roku - jednym kliknięciem można zdziałać cuda dla dzieciaków z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha.

Wystarczy w dniach 6-8 grudnia zagłosować na filmik o potrzebujących dzieciach z Wałbrzycha, a tym samym pomóc im wygrać fundusze ma nieco lepsze życie. Już 4 razy się udało. Dzieci miały dzięki temu jedzenie, zajęcia edukacyjne i najbardziej wymarzone: WAKACJE!

Głosować będzie można każdego dnia między godziną 18.00 w piątek 06 grudnia do 17.00 w niedzielę 08 grudnia. Link do głosowania pojawi się dokładnie o godzinie 18.00 w piątek 06 grudnia na:

· Facebooku: Fundacja Garczyńskiej: https://www.facebook.com/FundacjaEdukacyjna/https://www.facebook.com/FundacjaEdukacyjna/

· www Fundacji Garczyńskiej: https://fundacjagarczynskiej.wordpress.comhttps://fundacjagarczynskiej.wordpress.com

Warto powiadomić jak największą rzeszę przyjaciół, znajomych i nieznajomych!

Warto głosować z każdego spotkanego urządzenia podłączonego do internetu: komputera, laptopa, smartfonu, notebooka, a jak się da to i z pralki czy zmywarki!

Warto głosować każdego z tych 3 dni!

To już szósty rok, kiedy startujemy w międzynarodowym konkursie Project for Awesome

Przygotowujemy 2-minutowy filmik o dzieciakach, którymi się opiekujemy jako Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej z Wałbrzycha. Akcja Project for Awesome polega na tym, że w jeden weekend grudnia ludzie z całego świata wrzucają na You Tube filmy z prośbą o wsparcie różnych charytatywnych inicjatyw dla potrzebujących. Co roku dofinansowanie dostaje tych 20 inicjatyw z całego świata, które zdobędą najwięcej głosów. Dzięki Waszym głosom filmik Fundacji Garczyńskiej zdobył finanse dla dzieciaków już 5 razy!!! Były to kwoty od 15 tys$ do 25 tys$!!! Ręczymy, ze w 100% zostały przeznaczone dla dzieci.

Nasze dzieci są tego warte

Fundacja Garczyńskiej prowadzi świetlicę dla potrzebujących dzieci z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha. Codziennie od godziny 14 do 18.00 przychodzi tam 20-30 dzieci w wielu od 4 do kilkunastu lat. Mają tu pożywienie, pomoc w lekcjach, zajęcia edukacyjne, a najważniejsze: spokój, dobre słowo, ciepło. Tu dzieci czują się kochane, uczą się jak zachowywać się przy stole, jak składać sobie życzenia a czasem jak smakuje obiad jedzony w miłej atmosferze, jak myć zęby. Dzieci dostają także inną pomoc. Jak trzeba to i buty, ubrania, przybory szkolne. Wydawałoby się, że we współczesnej Polsce nie zdarzają się takie historie, a jednak:
- Proszę wyobrazić sobie, że masz 8 lat. Budzisz się rano. Za oknem deszcz ze śniegiem, 3 stopnie, na chodnikach rozmarznięte błoto śniegowe. Czujesz już, że to będzie trudny dzień, bo kurtka jest jesienna, a jedyne buty to trampki. W domu zimno, w piecu nie napalone. Do jedzenia został suchy chleb. Trudno. Dajesz go młodszej 5 letniej siostrze. Po szkole zabierzesz ją do świetlicy- tam się naje i ogrzeje. Zbierasz się do szkoły. Jak zwykle na głodniaka...

Nie uwierzyłabym w te łzawe historie, gdybym nie pojechała do Sobięcina- najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha i nie widziała tego na własne oczy. Warto pomóc tym dzieciakom. Warto utrzymać dla nich świetlicę. Mają tam codziennie ciepłe miejsce, posiłek, pomoc w nauce i miejsce do zabawy. To miejsce, w którym są dla kogoś ważne.

Warto dać tym dzieciakom swoje 2 minuty i zagłosować na filmik o nich. To nic nie kosztuje, a dzieciom z Wałbrzycha można odmienić świat.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 15-11-2019 10:25
O czym wy piszecie. Przecież jest 500+ i inne świadczenia. teraz nie ma biednych dzieci, tylko rodzice, którzy ich pieniądze przeznaczają na niewiadomo co!
~Astro 15-11-2019 10:52
do: ~ (10:25)
Dobrze mówisz-dlaczego MOPS nie rozlicza patoli z 500+? Powinni równowartość dostawać w artykułach dla dzieci i jedzeniu.
~księgowy 15-11-2019 14:38
Bachory bedą zawsze idealanym lepem do zbierania pieniędzy na pomoc im, tak jak w czasie wojny są idealną żywą tarczą którą się pędzi przed nacierającymi czołgami. Niestety.
~ 15-11-2019 19:13
Biedni, niedożywieni nie mający pieniędzy na lekarstwa i podstawowe potrzeby to są emeryci. Dla nich nie ma żadnej pomocy!
~Astro 17-11-2019 19:42
do: ~ (19:13)
Jakby pół renty czy emerytury nie zanosili na tacę czarnuchom po kilka razy w tygodniu to by im wystarczało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group