Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3516
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zagości Festiwal Ognia

Czwartek, 12 sierpnia 2021, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Zagości Festiwal Ognia
Fot. organizatorzy
Piąta odsłona. Dolnośląski Festiwal Ognia. Jedyne tak widowiskowe wydarzenie na Dolnym Śląsku, współfinansowane ze środków Gminy Wałbrzych, realizowane przez Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze przy współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Dolnośląski Festiwal Ognia trwa dwa dni. Oprócz pokazów grup artystycznych, odbędą się warsztaty kuglarskie dla artystów i mieszkańców z Dolnego Śląska. W warsztatach kuglarskich może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież i dorośli.

Warsztaty prowadzi wielokrotnie nagradzana w konkursach grupa Azislight, m.in. I miejsce na festiwalu FROG – Gdynia, I miejsce na festiwalu Fireproof w Kutnie, I miejsce na konkursie Ognień Wschodu – Lumo Bjalitoko, I miejsce na festiwalu Fire&Drums Gliwice oraz I miejsce na festiwalu OFCA.

Warsztaty otwarte: Małgorzata Rosa Malicka i Sebastian Dotyk Malicki. Podstawy żonglerki, manipulacji kijami oraz poi. Prowadzący prezentują techniki za pomocą, których można zdobyć podstawowe umiejętności kuglarskie, rozwijające refleks, koordynację ruchową.

Warsztaty dla kuglarzy: Sebastian Dotyk Malicki, specjalizujący się w contact staff oraz juggling staff. Warsztaty contact staff dla osób chcących zacząć oraz średniozaawansowanych, szukających nowych trików. Małgorzata Rosa Malicka, specjalizująca się w manipulacjach wachlarzami. Warsztaty manipulacja wachlarzami, przeznaczone dla osób średnio zaawansowanych, chcących nauczyć się nowych technik oraz trików.

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie widowiskowy konkurs fireshow, w którym zmagać będą się soliści i grupy ogniowe o nagrodę pieniężną w wysokości 1 i 2 tysięcy złotych. Zaprezentują się artyści kuglarze z nowoczesną formą tańca połączonego z etiudą teatralną, do stworzenia której wykorzystuje się ogień, jako główny rekwizyt.

Ponadto będzie można obejrzeć widowiskowy pokaz w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Sokołowska.

Zapraszamy na plac eventowy na terenie Starej Kopalni 28.08.2021, ognistą, widowiskową zabawę zaczynamy od godziny 18.00.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group