Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2648
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zagubione w przestrzeni

Sobota, 15 lutego 2020, 6:39
Aktualizacja: Niedziela, 16 lutego 2020, 8:21
Autor: red
Wałbrzych: Zagubione w przestrzeni
Fot. organizatorzy
21 lutego zapraszamy do Galerii na Piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na wernisaż wystawy Alka Ziółkowskiego pt. „Zagubione w przestrzeni”.

Krzyże i kapliczki przydrożne wraz z figurami świątków są symbolami religijnymi – świadectwem szczerej pobożności. Pełniły niegdyś funkcję nawigacyjną – wyznaczały trakty handlowe i drogę wędrowcom. Z czasem stały się niepotrzebne. Stare szlaki zapomniano, wyparła je nowoczesność. Kiedyś ludzie motywowani przywiązaniem do symboli religijnych dbali o ich wygląd. Dzisiaj w gonitwie za problemami dnia codziennego nie dostrzegają wyjątkowości tych miejsc.

I tu zaczyna się moja historia – historia kapliczek, często usytuowanych daleko od domostw, niekiedy widniejących w oddali jako przycupnięte gdzieś w polu mgliste kontury. Co bardziej wrażliwych rozczula taki krajobraz, innych zastanawia – dlaczego tam?

Ja zatrzymuję się, opisuję dokładnie miejsce po to, żeby wrócić tu znów w odpowiednim czasie i dodać kolejną zagubioną w przestrzeni kapliczkę do swojej fotograficznej kolekcji.

Pragnę podzielić się z Państwem swoją wrażliwością przetransformowaną na fotograficzny obraz w nadziei, że wywołam u kogoś zadumę, refleksje.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group